Křenek (KSČM): Volební výsledky prověří moudrost voličů

1. 8. 2012 5:27

Před několika dny přisoudila některá média politologovi Zbořilovi výrok, že naše vláda se chová jako gang zločinců.

Křenek (KSČM): Volební výsledky prověří moudrost voličů
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Je zřejmé, že tak řekl nahlas to, co si většina národa tiše myslí a jen ti odvážní, kteří nejsou závislí na pravicových zaměstnavatelích si o tom dovolí mluvit zatím jen tak  u piva.

Bez ohledu na eskalující kvas občanské nespokojenosti se současnou vládou, zveřejnila agentura Factum Invenio červencový model (k 22. 7.), v němž přisoudila ODS  2. místo (17,7 %), za ČSSD ( 22,7 %) a KSČM odsunula na 3. místo (16 %). Ve své zprávě se ale agentura nijak nezmiňuje, proč ODS v době výrazného růstu všeobecné nespokojenosti občanů poskočila o 1,1% v preferencích na 2. místo. Zda šlo o metodickou chybu, o objednávku ODS či jiný eskamotérský výkon zmíněné agentury už nechám na úvaze voličů.

Samozřejmě, že hlavní média ihned převzala výsledky průzkumu a „náležitě“ je  presentovala. Pokud si ovšem média i agentura myslí, že voliče znejistila, tak potom opak je pravdou. Podle reakcí nejen ve svém okolí, ale i v podnikatelském prostředí lze soudit, že aktéři tohoto průzkumu preferencí asi dráždí hada bosou nohou. Už nejeden živnostník se mě zeptal „Kdy vy komunisté  jim už konečně zatnete tipec?“ Je to nespisovné lidové vyjádření, ale o to více je na současnou situaci ve společnosti více než trefné. Moje odpověď na tyto  a podobné otázky je jasná a stručná: „Až nás zvolíte a my budeme moci provést změny systému.“  a moje otázka, „Koho že to posledně volili?“, přivádí mnohé z nich do rozpaků. Tím, že sám podnikám, tak rozumím těmto lidem a vím velmi dobře co je pálí, zejména pak rozumím těm, kteří po roce 1989 byli vlivem ztráty zaměstnání v podstatě ekonomicky donuceni podnikat.

Jednám ale také i s drobnými podnikateleli a živnostníky, kteří zrovna komunisty moc nemusí a v převážné míře jsou překvapeni přístupy KSČM nejen jak řešit současnou hospodářskou krizi v ČR ale i jak řešit mnohé další nešvary současného společenského systému, včetně korupce, protože ta jim vadí snad nejvíce. Někdy mám pocit, že těmto lidem objevuji Ameriku,  když jim vysvětluji, proč KSČM nemá sebemenší důvod je znárodňovat. Velmi účinnou argumentací je pak zejména použití dávno zapomenutých výsledků a způsobů  hospodaření bývalého Agrokombinátu Slušovice před rokem 1989, o kterém nevědí téměř už vůbec nic.

V žádném případě se tedy neodkazuji na „moudrost voličů“, kterou se tak rádi ohánějí ,mnozí politici, zejména pak pravicového zaměření. Takové odkazy na moudrost sice voliče v předvolební kampani těší a lechtá pod bradou, ale v tom případě se ovšem také musím zeptat: „Jak moudří byli voliči, kteří volili ODS v roce 2006, když pan Topolánek téhož roku před volbami prohlásil: „ Kdyby voliči věděli co na ně chystáme, tak by nás nikdy nevolili“. Uvedený výrok unikl dokonce do TV vysílání, ale voliči tomu nevěnovali pozornost – bylo to moudré?? Jak byli „moudří voliči“, kteří v roce 2010 volili politické strany současné vládní koalice?? Tolerovali snad arogantní, sociálně-patologický, či přímo gangsterský styl vládnutí??

Pokud přes zjevné důkazy o korupci, o selhávání státu, který  neplní své funkce, o společenském rozvratu, kterými vládní politici devastují naši zem, hodlají naši spoluobčané-voliči opakovaně volit stejné politiky, aby udrželi míru korupčního přerozdělování, potom „moudrost voličů“ je tam, kde
to smrdí. Tak tohle opravdu chce český národ??

Blížící se říjnové volby do krajských zastupitelstev  budou tak chtě, nechtě i jakýmsi  nepsaným referendem o vztahu k současné české vládě. Jak tedy budou „moudří voliči“ volit, když už dnes je zřejmé, že krajští lídři pravicových stran budou pod skrytou taktovkou krajských kmotrů??  Budou „moudří voliči“ znovu chtít akceptovat povolební koalice ČSSD a ODS v řadě krajích??

Pokud,  tak zvaní „moudří voliči“  se  znovu nechají ovlivnit agenturami pro výzkum preferencí či veřejného mínění o dalším směřování politiky, popřípadě  nechají se  zmanipulovat zaprodanými médiemi, tak potom český národ jako celek bude muset znovu projít  celou cestu poznání, než  vnitřně pochopí, koho skutečně má příště volit a snad se probudí i 38% nevolících voličů.

Ing. Věstislav Křenek, zastupitel města

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Věstislav Křenek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Předsedou Strany byl zvolen Tomáš Pajonk

22:16 Svobodní: Předsedou Strany byl zvolen Tomáš Pajonk

Předsedou Strany svobodných občanů byl v tajném elektronickém hlasování zvolen Tomáš Pajonk.