Matějka: Ladislav Bátora, aneb když vidina dobrého fleku vítězí nad idejemi

5. 4. 2011 9:33

Do poslední chvíle jsem si myslel, že pan Bátora se poradcem ministra Dobeše nestane. Stalo se a tak mi nezbývá, než napsat: Je to zatraceně špatně. A je mi to líto zejména kvůli konzervativně smýšlejícím lidem.

Matějka: Ladislav Bátora, aneb když vidina dobrého fleku vítězí nad idejemi

Nevím jak kdo z těch, co komentují na blozích situaci kolem pana Bátory, měl tu příležitost se s ním osobně znát a zažít jej v praxi. Já ji měl a opakovaně. Ano, je vzdělaný s tituly před i za jménem a má velmi široký záběr teoretického přehledu o řadě věcí. Jenže to je právě ono - teoretického. A to je pro výkon vysoké funkce ve státní správě to poslední, co by Česká republika potřebovala. Ladislav Bátora, jakkoli se cítí být duší konzervativec a přál si celý život se na veřejných věcech podílet a ovlivňovat je, zvolil takovou cestu v životě, která je v praxi podle mě v přímém rozporu s idejemi a postoji lidí s konzervativními hodnotami v krvi.

Víte, kdyby si vybral pro prosazení svých myšlenek jednu platformu, resp. jednu politickou stranu, nebo řekněme i dvě s podobnými cíli, skousnu to. Když změníte dres třikrát, už je to pro mě za hranou. A když své vize realizujete cestou členství v Československé straně socialistické, potom Národně sociální strany, Občanské demokratické aliance, následně kandidováním za Národní stranu, abyste pak vstoupili do Strany svobodných občanů, po pár měsících následně ze dne na den odešli kandidovat za Suverenitu do Senátu PČR a nakonec skončili u ministra za Věci veřejné, jako to provedl ve svém životě Ladislav Bátora, to už je silná káva. Úplně stejné je to s jeho životem v soukromém sektoru. Dejte si tu práci zde a objevíte poměrně rozsáhlý seznam zaměstnaneckých poměrů či rozličných funkcí, u kterých najdete stejně obsáhlý seznam slov „dali mi výpověď" nebo „rezignoval jsem".

Ministr Dobeš jej jmenoval svým ekonomickým poradcem. Prý je jeho hlavní devizou ekonomické vzdělání a bude mít v úvodu na starosti audit nemovitostí. Pominu skutečnost, že placená verze vzdáleného přístupu do katastru nemovitostí Vám umožní získat po zadání IČ ministerstva seznam všech nemovitostí za pár korun a hned. Co pominout nemohu je skutečnost, že jeho ekonomické vzdělání nebylo důvodem pro soukromé zaměstnavatele k tomu, aby si jej hýčkali a ponechali. Stejně tak nemohu pominout fakt, že přijal dobře placené místo poradce u těch, na kterých před tím nenechal nit suchou, když tvrdě kritizoval jejich kroky.

Ladislav Bátora ještě před pár měsíci seděl na jednání republikového výboru Svobodných a sdělil všem přítomným k jejich úžasu, že dostal nabídku od Jany Bobošíkové kandidovat za její stranu do senátu a požádal Svobodné o souhlas. Byl jsem to já, kdo mu řekl, ať si už konečně ve svém životě vybere co chce. A ve stylu předchozích odstavců a svého dosavadního putování politickým životem si opravdu vybral. Složil členství u Svobodných a kandidoval za Bobošíkou, aby po neúspěchu skončil ve státní správě na placeném místě u vlády, kterou tak kritizoval - a u ministra politické strany, která vždy byla jeho ideovým protipólem.

Takový je Ladislav Bátora, který umí o konzervativních myšlenkách, hodnotách a přesvědčení tak krásně mluvit, jak jsem měl tu možnost ho osobně poznat já v krizových situacích. Jen by mě zajímalo, kolik zbytečných úřadů a institucí navrhne ministrovi Dobešovi ke zrušení, čehož byl zastáncem před tím, než pro něj začal za naše peníze pracovat.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Důchodová reforma v pěti bodech

22:23 KDU-ČSL: Důchodová reforma v pěti bodech

KDU-ČSL dnes představila svůj návrh důchodové reformy. První návrh strana představila již v roce 201…