Ministr P. Dobeš: S dodavatelem CRV jednáme o finančním narovnání

22. 10. 2012 19:02

Ministerstvo dopravy jedná s dodavatelem nového Centrálního registru vozidel společností ATS – Telcom Praha a.s. o finančním narovnání.

Ministr P. Dobeš: S dodavatelem CRV jednáme o finančním narovnání
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Ministerstvo zároveň vylepšilo v uplynulých dnech systém registru vozidel, zejména směrem k optimalizaci uživatelského prostředí. Jedna z nově zavedených změn pomáhá řešit problematiku kvality dat, která má přímý dopad na samotný výkon agendy na jednotlivých registračních místech.

V současnosti probíhá jednání mezi Ministerstvem dopravy a společností ATS – Telcom o finančním narovnání v souvislosti s novým registrem vozidel. Výsledná částka by měla být dohodnuta v nejbližších dnech. Již při zveřejnění výsledků nezávislého auditu Centrálního registru vozidel také přislíbilo Ministerstvo dopravy pokračovat v dalším zlepšování systému registru vozidel, a to především s ohledem na práci úředníků na registračních místech. „Tyto aplikační změny jsme zavedli i na základě přání, připomínek a reakcí úředníků tak, aby jim usnadnily jejich práci,“ uvedl ministr Pavel Dobeš.

Jedna z konkrétních změn se týká exportu údajů o vozidle. V aplikaci nově přibyla možnost exportu informací o vozidle, včetně seznamu operací, které jsou s vozidlem prováděny. Mezi další uživatelská vylepšení patří rozšíření formátů pro vkládání údajů technických popisů nebo možnost vytištění karty vozidla při jejím zobrazení přímo z prostředí webového prohlížeče. „Úředníkům určitě pomůže rozšíření číselníku "Druh RZ" o položku s názvem Trvale manipulační. Zároveň proběhla domigrace trvale manipulačních značek z bývalých okresních databází do centrální databáze, což se projeví na lepší kvalitě dat v registru vozidel,“ uvedl ministr Pavel Dobeš s tím, že v nadcházejících dnech by měly být do aplikace zavedeny další vylepšení.

Práce na registračních místech se usnadní také připojením registru vozidel na základní registry, čímž se urychlí ztotožnění majitele vozidla. V současnosti je kladen důraz na fázi testování, samotné napojení na základní registry se má uskutečnit do konce roku.

V novém Centrálním registru vozidel bylo provedeno od jeho spuštění až do konce měsíce září celkem 987019 transakcí. Z tohoto počtu bylo například 89236 prvně přihlášených vozidel v České republice, 125531 přeregistrací, 26318 výměn registračních značek a technických průkazů.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Je mnoho úkolů, které před sebou máme. Bych byl rád, abychom začali pracovat

18:55 Ministr Jurečka: Je mnoho úkolů, které před sebou máme. Bych byl rád, abychom začali pracovat

Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanec…