Nečas: Novelu o návykových látkách projednáme ve zkráceném režimu

2. 3. 2011 15:00

Vláda České republiky na dnešním jednání projednala návrh skupiny poslanců za ODS na změnu zákona o návykových látkách.

Nečas: Novelu o návykových látkách projednáme ve zkráceném režimu

Zákon umožní reagovat na aktuální vážný problém rozšiřování nových drog na území České republiky. Na seznam zakázaných omamných a psychotropních látek se tak zařadí 33 nových položek.

„Iniciativu poslanců považuji za velmi zásadní. Kvůli naléhavosti situace především v Moravskoslezském kraji v hraničních oblastech s Polskem proto také prosazujeme vyslovení souhlasu již v prvním čtení," vysvětlil důležitost projednání návrhu ve zkráceném režimu podle paragrafu 90 jednacího řádu předseda vlády a předseda ODS Petr Nečas.

Návrh poslanců Pavla Béma, Jaroslava Krupky, Jaroslavy Wenigerové, Igora Svojáka, Borise Šťastného, Zbyňka Stanjury a dalších reaguje na nárůst nabídky nových syntetických drog s účinky blízkými klasickým drogám na českém území. Důvodem jejich rozšíření jsou zejména nedávné restriktivní kroky polské vlády, v jejichž důsledku prodejci přesunuli své aktivity především do příhraničních měst Moravskoslezského kraje. Jedná se o vážný problém, který ale sahá za hranice Moravskoslezského kraje. Současná legislativa dosud neumožňovala tuto situaci efektivně řešit.

Za nejnebezpečnější položku na seznamu nových syntetických drog nedávno označil poslanec ODS Pavel Bém mefedron. „Svými účinky se podobá extázi a díky pocitům euforie, které vyvolává, je oblíbená zejména mezi mladými lidmi. Opatření proti prodeji a šíření této drogy doporučila členským států již také Rada EU."

Díky iniciativě poslanců ODS budou na seznam zakázaných omamných a psychotropních látek zařazeny syntetické drogy, jako je například Karfentanil, Tapentadol, Butylon, Flefedron, JWH-018, JWH-073, JWH-081, JWH-250, MDVP, Mefedron, Methylon, Nafyron, Salvinorin A, TFbMPP a Ketamin a další.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Je mnoho úkolů, které před sebou máme. Bych byl rád, abychom začali pracovat

18:55 Ministr Jurečka: Je mnoho úkolů, které před sebou máme. Bych byl rád, abychom začali pracovat

Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanec…