Tobiáš (ČSSD): Jsem rozhodně proti rozsahu amnestie a proti odpuštění trestů

27. 1. 2013 22:31

Ano, i já jsem rozhodně proti rozsahu amnestie a proti odpuštění trestů a zrušení stíhání různých podvodníků a tunelářů. Musím se však pozastavit nad jiným aspektem této věci. Zaráží mě, že naše sdělovací prostředky se jakoby probudily až nyní a až nyní reagují na něco, co pan Václav Klaus udělal zcela evidentně špatně, jakoby v dobách dřívějších pan Václav Klaus nic špatného neprovedl anebo se možná jen maličko někdy zmýlil.

Tobiáš (ČSSD): Jsem rozhodně proti rozsahu amnestie a proti odpuštění trestů
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Jenže ono těch "kopanců" uštědřených Václavem Klausem občanům této země bylo přece mnoho a ona zmíněná amnestie přece není zdaleka prvním a jistě ne ani tím největším kopancem občanům této země uštědřeným. Udělení amnestie podvodníkům a tunelářům je sice věcí závažnou, ale to, že pan Václav Klaus svojí politikou páchání trestné činnosti těmto tunelářům umožnil a velmi usnadnil je přece věcí daleko závažnější. Lze řící, že pan Klaus tuneláře a podvodníky svojí politikou k páchání podobných skutků přímo vybídl. A tato skutečnost našim sdělovacím prostředkům nevadí, respektive nevadila?

Vždyť vše začalo již na začátku devadesátých let, kdy nám tehdy Václav Klaus prostřednictvím sdělovacích prostředků vysvětloval, co to ten kapitalismus vlastně je a jak tento systém vlastně funguje. Vzpomínám si, jak nám pan Klaus tehdy tvrdil, že úspěšné a prosperující podniky se budou dále rozvíjet, budou zaměstnávat více lidí, budou státu odevzdávat více peněz na daních a vůbec že budou přispívat k všeobecnému blahu. Zatím co ty špatné a neúspěšné podniky budou krachovat a budou zanikat, čímš se bude pročišťovat podnikatelské prostředí. A jak to nakonec dopadlo?

Ty úspěšné a prosperující podniky byly vykradeny a vytunelovány jako první, zatím co ty špatné podniky, které už tehdy balancovaly na hraně, si na té hraně balancovaly dále a krachovaly většinou až v době, kdy Václav Klaus už předsedou vlády nebyl. Myslím, že tyto činy Václava Klause měly pro občany této země daleko závažnější, ba mnohdy lze říci katastrofálnější důsledky, než měla novoroční amnestie prezidenta republiky. Novoroční amnestie je pouze vyůstěním zhoubné politiky Václava Klause z doby dřívější a myslím, že tato jeho politika by si zasluhovala mnohem větší pozornosti, než je jí v současné době věnováno.

Lidé by se měli konečně začít ptát, proč byly zlikvidovány úspěšné a prosperující podniky, proč byla například zlikvidována Česká námořní plavba, k jejíž likvidaci neexistoval jeden jediný ekonomický důvod, a proč v důsledku likvidace úspěšných a prosperujících podniků přišlo zcela zbytečně velké množství lidí o práci? A také by si lidé měli klást otázku, proč se tehdy k této politice Václava Klause naše média příliš nevyjadřovala a probudila se až nyní, kdy Václav Klaus z vysoké politiky doufám odchází. A hlavně by lidé měli chtít získat na tyto otázky odpověď.

Josef Tobiáš

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY VOLEB

13:05 PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY VOLEB

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…