Vše se dnes točí okolo 90 miliard, které by České republika měla poskytnout jako půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu. Od vstupu do Evropské unie do konce minulého roku získala Česká republika z rozpočtu EU o 144,8 miliard korun více, než kolik do rozpočtu odvedla. I když evropským zemím dnes půjčíme 90 miliard, pořád budeme z EU získávat více, než kolik odvádíme. Zároveň tím pomůžeme sami sobě. Pokud by se eurozóna rozpadla, znamenalo by to pro Českou republiku hospodářkou katastrofu. Životní úroveň každého českého občana by dramaticky poklesla. NERV dal proto české vládě jasné doporučení, aby podpořila stabilizaci eurozóny.
Mnozí kritizují, že v současné době není jasné, jak konkrétně budou nová pravidla pro jádro EU vypadat. O to více je ale důležité, abychom se aktivně podíleli na jejich tvorbě a ne stáli v koutu. Jen tak budeme moci zajistit, že nová pravidla budou přijatelná i pro Českou republiku. Například Polsko toto pochopilo dávno, a i proto je dnes při vyjednáváních v EU tak úspěšné. S mnohými dnes známými návrhy navíc souhlasíme. Podporuje například větší fiskální disciplínu v EU. Přesně o to se již přes rok snažíme v České republice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: TOP 09