Moravec měl být k Zemanovi uctivější, ale estráda bavila oba, říká Zbořil. A mluví o Chovancovi, co "zradil cara"

13.01.2014 14:44 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Poslední vystoupení prezidenta Miloše Zemana k sestavování nové vlády nevnímá politolog Zdeněk Zbořil jako kapitulaci hlavy státu. Jaká bude jeho spolupráce se Sobotkovým kabinetem si však netroufá odhadnout, protože žádný z kandidátů své představy o rezortu ani nevyjevil. Způsob, jakým prezident probíral jednání o vládě v neděli v České televizi, považuje poplatný tomu, že OVM se staly politickou estrádou.

Moravec měl být k Zemanovi uctivější, ale estráda bavila oba, říká Zbořil. A mluví o Chovancovi, co "zradil cara"
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Zdeněk Zbořil

Páteční vystoupení prezidenta republiky Miloše Zemana, navodilo otázku, zda hlava státu bude opravdu trvat na tom, aby se ti politici, kteří ač nejmenováni byli poznatelní v přednesených výhradách, nestali členy vlády. „Myslím, že to je Zemanova politická taktika. Novináři spekulovali čtrnáct dnů, možná i déle, o jiných jménech a on použil zřejmě proto, aby připoutal pozornost k tomu, že ještě všechno není hotovo, jiná jména,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil.

Průběh pořadu ZDE.

Proto se zamýšlí nad tím, jestli Miloš Zeman nehraje ještě nějakou jinou hru. „Ukazuje se totiž, že jak lustrační zákon, tak ty složité prověřovací procedury, kterými se tady neustále bavíme, někdy platí a někdy neplatí. To s panem Mládkem přece všichni museli vědět, jestli tu prověrku má, nebo nemá. A nikdy se o tom nemluvilo, jestli je to třeba, nebo to není třeba. Ale nezapomínejme, že tohle byla jedna z významných epizod, ale přece jenom epizoda v tom čtyřletém období, které by mělo Sobotkovu vládu čekat,“ podotýká Zdeněk Zbořil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…