Proč jste se rozhodl kandidovat právě za Řád národa? Pro některé lidi je tak trochu kontroverzní….
Rozhodl jsem se pro Řád národa z jednoduchého důvodu. Nejsou nalevo ani napravo, nejsou žádný extrém a prosazují konzervativní nacionalismus. Volně přeloženo patriotismus neboli vlastenectví. Klíčové jsou pro ně významy pojmů národ, rodina, práce. Chtějí vrátit sebevědomí občanům, podporovat funkční rodiny, které by měly být symbolem společenského úspěchu a trvat na motivačním přístupu k práci pro všechny sociální skupiny a opustit modely, které spíše vybízí část obyvatel k parazitování na práci jiných. A že by se z marketingového hlediska dal vymyslet i nějaký více současný či přímo populistický název? Název, který u někoho nevyvolává při vyslovení negativní konotace? Tak to určitě dal. Ale možná se také ukáže, že právě té líbivé a med kolem pusy mazající rétoriky je už přespříliš a právě toto pojmenování bude to správné. Nakonec, všichni žijeme podle nějakého řádu, nikdo nechce žít v chaosu. Vraťme se k tradičním hodnotám, buďme zase normální. Přestaňme pořád chtít zažívat něco jinak. Chodníky jsou tu proto, aby po nich lidé chodili, silnice proto, aby po nich jezdila auta, domy a byty proto, aby v nich lidé bydleli, školy proto, aby se v nich děti učily. K řezníkovi si jdu pro maso, do kavárny na kávu. Až přestaneme pod pseudopojmenováním „zažít něco jinak“ dávat pojmům obsah, který jim nepatří a nikdy nepatřil, a znovu začneme používat staletími prověřenou hodnotu – zdravý rozum –, vrátí se také politická kultura. A národ? To slovo se u nás moc nenosí, přitom máme být na co hrdí.
Co je podle vás to nejdůležitější, co voličům nabízíte?
Nabízím zdravý rozum, umím naslouchat a umím se rozhodnout. Když něčemu nerozumím, nestydím se zeptat, když mám názor, nebojím se ho říct. Preferuji souhlas nebo nesouhlas před alibistickým „zdržel se hlasování“ nebo „opustil jednací sál“. Spoléhám na sílu ševcovské stoličky. Představte si její půdorys. Má tvar trojúhelníku, nepřevrátí se. A má tři nohy, stejně jako já mám tři hlavní linie, kterým bych se rád věnoval. Samozřejmě spolu s programovými body hnutí. Svůj program jsem tedy rozdělil do tří hlavních částí. První jsou změny konkrétních paragrafů, druhou legislativní vize a další také samotné problémy Prahy 6. Pokud jde o změnu paragrafů, mimo jiné bych rád prosadil, aby napadení lékaře, hasiče, ale třeba i pošťáka ve výkonu služby bylo trestným činem, tedy doplnil neúplné znění paragrafu 127 trestního zákoníku. Když někdo dá facku obecnímu zastupiteli, který si na zasedání odskočí z práce a mnohdy ani nehlasuje, má na krku trestný čin. Ale záchranář, hasič nebo kdokoli jiný, kdo zrovna zachraňuje životy a jeho vyřazením se tak riskuje mnohem víc, takto chráněn není. Je to absurdní. V Nemocnici Na Bulovce toho vidím hodně. Třeba když hysterický otec dal ránu sestřičce. Bohužel ji trefil do ucha a sestra dál nemohla pracovat. Místní radnice to řeší jako přestupek a jedinou sankcí pro agresora je vyžadovaná omluva. A ten to stále odmítá a banalizuje. Není se tak co divit, že postižená žena už k těm nekončícím konfrontacím nechce chodit a má z nich stres. Tihle lidé jsou v první linii a v devadesáti procentech případů zrovna někomu pomáhají. Není možné do nich nechat beztrestně mlátit. Další z věcí, které bych upravil, je zákon o reklamě. Upoutávky na pohřby cestou k nemocnici? Proč není pásmo, kde by to bylo zakázané? Analogií k tomu může být příklad základních škol a heren. Mohl bych takto pokračovat ještě hodně dlouho. Nesmyslů máme v zákonech opravdu hodně. Ohledně té vize se bavíme o tom, že bych rád připravil legislativně Českou republiku na rychlý nástup aplikací, které pomohou nemocným lidem zůstat pod dohledem odborníků, a přitom být doma. Má to pozitivní vliv na psychiku pacienta a průběh léčby. Do banky už většinou nechodíte, máte vše na mobilu a tak dále. Žijeme v aplikačním světě, na displeji mobilu je dnes už mnoho z toho, co potřebujeme. Podle některých odborníků bude do deseti let k dispozici množství technologických pomocníků právě v oboru medicíny. Lékaři budou naštěstí vždy mít konečné slovo, ale díky technologiím půjde ušetřit jak jejich čas, tak pacientův. A samozřejmě také finanční prostředky. Aplikace na mobilu brzy dokáží rozeznat třeba to, zda je kožní nález nebezpečný a v takovém případě člověka poslat k doktorovi. Mobil vás nevyléčí, nenahradí doktora. Dokáže však udělat první krok, přitom budete v pohodlí domova. Aplikace ale může být i softwarové řešení, kde mobil nehraje roli. Pacient bude doma a lékař na něj bude na dálku dohlížet. Dá se to využít u rizikového těhotenství, kardiaků, diabetiků a dalších.
Kandidujete na Praze 6. Co byste chtěl právě v této lokalitě zlepšit?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora