Radek John: Zášť Josefa Klímy, bývalého kamaráda. Ať si vzpomene na...

06.11.2012 4:42 | Zprávy

ROZHOVOR Mrzí mne, jak jsem pomáhal uklízet cestu pořadu Na vlastní oči, reaguje na otevřený dopis bývalého kolegy z TV Nova Josefa Klímy lídr Věcí veřejných Radek John. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že s hlasem bývalého ministra školství Josefa Dobeše pro koalici tak trochu počítá. Proti klubu VV ale podle něj určitě nepůjdou další dva poslanci, označovaní za rebely, David Kádner a Petr Skokan.

Radek John: Zášť Josefa Klímy, bývalého kamaráda. Ať si vzpomene na...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda VV Radek John

Situace okolo poslanců Davida Kádnera a Josefa Dobeše je několik desítek hodin před středečním hlasováním o daňovém balíčku velmi nejasná, alespoň tak o ní informují média. Hovoří se o možnosti přeběhnutí obou zmiňovaných poslanců do vládního tábora, ačkoliv u pana Dobeše je tento výraz trochu nepřesný, členem Véček už není. Mají oba Vaši důvěru, nebo můžeme očekávat z jejich strany podporu pro Petra Nečase?

Josef Dobeš je v pozici suverénního poslance. Říká se, že za podporu kabinetu mu pan ministr Kalousek slíbil 800 milionů korun pro sportovce. Stejně tak mu prý něco slíbil pan ministr dopravy Dobeš, pokud své hlasování podmíní jeho setrváním ve funkci. To vše se říká. Vzhledem k tomu, že chce skutečně rozjet hnutí sportovců (jde o Dobešovo Hnutí pro sport, pozn. red.), tak by to logiku mělo. Proto jsem se jej zeptal, zda by něco takového opravdu udělal a co mám tedy novinářům říci. Odvětil, že to jsou řeči a že mám novinářům říct, co chci. Vzhledem k neurčitosti jeho reakce jsem sám zvědav, jak se během hlasování o důvěře vládě zachová.

Více rozhovorů ZDE

A jak je to s ostatními jmény, která padla v souvislosti s Josefem Dobešem a Hnutím pro sport?

Údajně měl oslovit Petra Skokana, ale s tím se prý vůbec nesetkal. Davida Kádnera ale kontaktoval. nicméně ten je s námi v opozici a zvedl ruku pro závazné hlasování proti daňovému balíčku, pokud neprojde pozměňovací návrh, ponechávající sazby na současné úrovni. Musel by změnit názor přes noc a já doufám, že poslanci takto své názory nemění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Ivánek

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…