A teď je na řadě Německo. Krajan Petr Bystroň jako břitva o tom, co vidí kolem sebe po teroru v Bruselu

24.03.2016 4:51

ROZHOVOR Pokud Evropa potřebuje pomoc států na úrovni Turecka, tak potěš pánbůh. To je absolutní bankrot celé EU. Podle českého rodáka, předsedy bavorské strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně, teroristé akcí v Bruselu pomyslné srdce Evropy netrefili, protože Brusel je pouhým centrem eurobyrokratismu. Teror hrozí i v Německu, a sice akutně. To konstatují německé bezpečnostní orgány.

A teď je na řadě Německo. Krajan Petr Bystroň jako břitva o tom, co vidí kolem sebe po teroru v Bruselu
Foto: Kubinska & Hofmann
Popisek: Petr Bystroň, poslanec Bundestagu za AfD.

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13481 lidí

Proč myslíte, že si teroristé vybrali za cíl právě Belgii?

Patrně protože to měli nejblíž. Jak se zdá, bydleli v Bruselu. Pokud tím chtěli trefit srdce Evropy, prokázali absolutní neznalost myšlení Evropanů. Brusel je pouhým centrem eurobyrokratismu, ale nikoliv opravdovým srdcem Evropy.

Co atentáty vypovídají o práci belgických bezpečnostních složek?

Atentáty asi málo, těm se nikdy nedá zabránit na sto procent, ačkoliv samozřejmě existují země, kde se to doposud bezpečnostním orgánům daří. Spíš je trapné, že jim kontrolou prošel jeden z atentátníků z Paříže a bez problému následně žil několik měsíců opět v Bruselu.

Jaká je podle vás s ohledem na aktuální situaci bezpečnostní situace v Německu? Hrozí něco podobného i tam?

Ano, hrozí, a sice akutně. To konstatují německé bezpečnostní orgány.

Jaké očekáváte politické důsledky událostí v Bruselu na evropské úrovni?

Zvýší se snaha zneužít ty atentáty k dalšímu omezení svobod občanů, k větším zásahům do jejich soukromí a utužování unijních struktur.

Co by bylo aktuálně nejvíce zapotřebí pro bezpečnost v EU? A kdo by za to měl být odpovědný?

Vzhledem k tomu, že všichni atentátníci jsou doposud islamisté, je v první řadě nutné přísně hlídat tuto skupinu obyvatelstva. No a samozřejmě omezit jejich další nekontrolovaný příliv do Evropy.

Teroristé pocházejí z ghetta, kde mají poměrně vhodné podmínky pro přípravu svých činů. Jaká je situace v Německu po příchodu statisíců migrantů, pokud jde o vznik ghett?

Většina těch migrantů zatím pobývá v záchytných táborech. V momentě, kdy je opouštějí, stahují se ti lidé logicky do oblastí, kde mají nějaké známé či příbuzné, takže tento vývoj tady již nastává.

Jak by bylo možné dostat nelegální migranty pod kontrolu?

To je otázka na specialisty z bezpečnostních složek.

A jak nyní řešit migraci – je zde dohoda s Tureckem o vracení migrantů. Bude to fungovat?

Samozřejmě nebude. Už samotné jednání s Tureckem byla chyba. Ty problémy si přece musí být schopna Evropská unie vyřešit sama. Pokud toho schopna není a potřebuje pomoc států na úrovni Turecka, tak potěš pánbůh. Takt to je pak absolutní bankrot celé EU.

Jak bezpečnostní opatření mohou ovlivnit běžný život, máme se v Evropě připravit na podobný stav, jako je v Izraeli?

Pokud nezastavíme nekontrolovaný příliv dalších migrantů z arabského světa, tak ano.

Jak by měla reagovat EU jako celek? Je toho schopna?

EU jen následuje to, co dělá Německo. Dokud bude v Německu vládnout Merkelová, nelze očekávat výraznou změnu. Vidíte, že různé evropské země se stavějí znova a znova proti, ale ten parník pluje pořád dál...

Hrozí do budoucna rozpad EU?

Spíš hrozí utužování unifikace. Rozpad EU v její dnešní podobě nepovažuji za hrozbu, ale za nadějnou perspektivu. Naskytla by šanci k nutným a nezbytným reformám.

Co by to znamenalo z hlediska světové geopolitiky?

To je otázka, kterým směrem by se zreformovaná EU začala ubírat. Momentálně geopoliticky jen následuje USA. Pokud by se po reformách byla schopna osamostatnit, mohlo by to vést k utlumení globálních konfliktů.

Je Evropa nyní ve válce s islámským terorismem? A připustí to i ti, jež to dříve odmítali?

No samozřejmě už Evropa dávno ve válce s islámským terorismem je. On nám tu válku vyhlásil a vede ji. Teď je na Evropě, jakou mu dá odpověď.


 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Daniel

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česko jako přívěšek, F-35 jako výpalné. USA jsou připraveny chránit jen některý vzdušný prostor. Rozborka profesora Krejčího

4:44 Česko jako přívěšek, F-35 jako výpalné. USA jsou připraveny chránit jen některý vzdušný prostor. Rozborka profesora Krejčího

„Nelze pochybovat o tom, že když se ve Washingtonu rozhodnou rozmístit v Česku či Polsku jaderné nál…