Merkelová se do funkce dostala zradou a musí jít, udeřil Ján Čarnogurský. Vítěz roku 2015? Prý...

06.01.2016 4:43 | Zprávy

ROK 2015 – A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení – nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuse o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.

Merkelová se do funkce dostala zradou a musí jít, udeřil Ján Čarnogurský. Vítěz roku 2015? Prý...
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Ján Čarnogurský, bývalý slovenský premiér

Uplynulý rok 2015 někteří označují dokonce za nejsložitější rok od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?

Ano. Krize dosavadního světového uspořádání se dostala do všeobecně viditelné fáze. Ukázalo se, že Západ není schopen řešit otevřený útok (islamistů) na dosavadní uspořádání zejména na Blízkém východě, ale částečně už i v Evropě, že dosavadní mocenské páky, zejména NATO, nejsou schopné chránit bezpečnost Evropy, že Evropská unie je vazalem Spojených států. Ukázalo se, že Rusko je schopné výrazně podpořit bezpečnost Evropy a kdyby EU nebyla vazalem USA, bezpečnost Evropy by byla mnohem lépe zabezpečená. Mám na mysli, že od té doby, co Rusko vojensky zasáhlo v Sýrii, Islámský stát se ocitl v defenzivě a Sýrie i Irák mu berou obsazená území. Evropská unie by měla podle běžné logiky podpořit Rusko a legální Sýrii, čili Asada. Politické problémy Sýrie se mohou řešit po porážce Islámského státu. Spojené státy to však EU zatím nedovolí. Francie musela ztratit 130 obětí po útoku islamistů, aby si dovolila podpořit Rusko v Sýrii. Až když bude Islámský stát vojensky poražen, Evropa bude schopna nepřijímat imigranty z Asie a Afriky a dokonce vrátit Syřany i ty, kteří se za Syřany vydávají, do Sýrie. Mocensky to zabezpečuje jen Rusko.

Tématem číslo jedna se stala migrační krize. Do Evropy se dostávají stovky tisíc lidí, o kterých údajně nic nevíme. Když se s odstupem podíváme na průběh krize v roce 2015, co lze považovat za úspěch v jednání Evropské unie v tomto kontextu a v čem naopak evropské elity selhaly?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

13:30 Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

„My jsme až později zjistili, že nebyli Němci jako Němci, podobně Rusové jako Rusové. Na naší cestě …