Miloš Zeman pro PL: Nakonec se sem nastěhuje celá Afrika. Jsou jako jezinky, nejdřív dva prstíčky. Muslimská organizace plánuje ovládnout svět. A naše ČT...

25.09.2015 13:13 | Zprávy

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman se obává, že kvóty na přerozdělování uprchlíků, iniciované hlavně Německem, jsou prvním krokem ke změně demografické a sociální sturktury Evropy. V této souvislosti znovu ocenil postoj slovenského premiéra Roberta Fica, který na odhlasované kvóty odmítá přistoupit. Prezident také přiblížil, jaké konkrétní schůzky se světovými státníky ho čekají v New Yorku, kam odlétá tuto sobotu na Valné shromáždění OSN. Jasně se vyjádřil i k prověrce kancléře Vratislava Mynáře a znovu komentoval kauzu "trenýrky nad Hradem".

Miloš Zeman pro PL: Nakonec se sem nastěhuje celá Afrika. Jsou jako jezinky, nejdřív dva prstíčky. Muslimská organizace plánuje ovládnout svět. A naše ČT...
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru s redaktorem PL.cz Radimem Panenkou

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že aktuálně schválené kvóty na přerozdělení 120 tisíc uprchlíků jsou pouze prvním krokem. EU podle ní „potřebuje dlouhodobý mechanismus pro spravedlivé rozdělování uprchlíků mezi členské státy“. Co si o tom myslíte?

Obávám se toho, že je to bohužel opravdu první krok. Posledním krokem bude, že se Afrika přestěhuje do Evropy a to bude samozřejmě znamenat podstatnou změnu demografické a sociální struktury Evropy a vlastně zánik Evropské unie jako takové.

Co se týče onoho názoru na přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivé členské státy EU, citoval bych zde ministra vnitra Milana Chovance, který prohlásil, že nikdo nemůže uprchlíka v dané zemi členské země EU držet za nohu a když se ten uprchlík poté, co není vyhoštěn, ale naopak dostane azyl, vydá jinam, tak má právo pracovat v jakékoli členské zemi Evropské unie a pozor, právo pobírat sociální dávky v jakékoli členské zemi.

I když u nás žije nezanedbatelná menšina lidí, kteří žijí právě ze sociálních dávek, tak bych chtěl upozornit, že v Německu nebo ve Švédsku jsou ty sociální dávky daleko vyšší.

A co se týče toho stabilního mechanismu, který měla Merkelová na mysli, tedy, že by se vytvořil klíč pro všechna další rozdělování uprchlíků, na jehož základě dnes přijmeme pět tisíc lidí a třeba za rok už 50 tisíc lidí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Žaloudík ujíždí z ČR, aby neviděl „dozadkuvlezectví“. Ale promluvil: Konec války, Rusko, USA a volby

16:03 Profesor Žaloudík ujíždí z ČR, aby neviděl „dozadkuvlezectví“. Ale promluvil: Konec války, Rusko, USA a volby

Profesor Jan Žaloudík pro ParlamentníListy.cz promluvil o mnoha různých tématech. Například jak se n…