Přehnaný význam akce na Staromáku. Štětina myslí, že jsme ve válce a bubnuje na bubny, ale je za tím pocit vlastního selhání. Intrikán Juncker. Smršť Kateřiny Konečné je tady

27.11.2016 16:33 | Zprávy

ROZHOVOR Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) nevnímá, že by přibývalo demonstrací nespokojených lidé v ulicích. Podle ní se to tak může jevit pohledem z Prahy, kde je "více novinářů, kteří o nich rádi píší a často přehánějí jejich význam". O akci z 28. října na Staroměstkém náměstí pak narovinu tvrdí, že měla za účel urážet prezidenta a odstartovat prezidentskou kampaň Michala Horáčka. V rozhovoru dále přibližuje aktuální dění v institucích Evropské unie a především varuje před diskutovanou smlouvou CETA.

Přehnaný význam akce na Staromáku. Štětina myslí, že jsme ve válce a bubnuje na bubny, ale je za tím pocit vlastního selhání. Intrikán Juncker. Smršť Kateřiny Konečné je tady
Foto: Archiv Kateřiny Konečné.
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná.

Všimla jste si, kolik demonstrací se konalo v Praze v den, kdy jsme si připomínali 17. listopad 1989 a 1939? Máte nějaké vysvětlení pro to, proč se lidé uchylují k demonstracím čím dál tím více? Mnozí by na to možná reagovali větou, že za to může napětí ve společnosti a její štěpení...

Víte, mně nepřijde, že na 17. listopadu je nějak více demonstrací. To může tak být vidět z Prahy, ale jinde to tak nebylo. V Praze je mnoho novinářů, kteří o demonstracích rádi píší a často přehánějí jejich význam, což platí zejména o té na Staroměstském náměstí, která měla sloužit k urážení prezidenta Zemana a odstartování prezidentské kampaně podnikatele v hazardu Michala Horáčka.

S datem 17. listopad si spojujeme především osobu Václava Havla. Nedávno jsme si připomínali jeho nedožité osmdesáté narozeniny, brzy vzpomeneme i na to, že je to již pět let, co umřel. Opět se tak bude o jeho osobě hovořit a opět se tak v souvislosti s tím vyrojí i mnoho názorů i o tom, že vlastně Havel pošpinil svou polistopadovou politikou svůj obraz bojovníka s komunismem před pádem režimu. Jak tohle vnímáte? Co nám Havel dal a případně vzal?

Václav Havel především způsobil zklamání z polistopadového vývoje, on umožnil nástup pravicových konzervativních kruhů, které způsobily přerozdělení majetku ve prospěch několika vyvolených. Podpora Václava Havla agresivní politice USA v bývalé Jugoslávii byla zločinná. Václav Havel neustále mluvil o občanské společnosti, ale odmítal mluvit s částí politického spektra a vylučoval ji z občanské debaty o směřování české společnosti. Pod pojmem občanská společnost si Václav Havel představoval zejména své kamarády a lidi, kteří adorovali jeho názory. Takže já jeho působení na české politické scéně považuji za jednoznačně negativní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

14:52 „Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

„Na celý ten zparchantělý systém tlačíme průběžně. Jenže úředníci si to přehazují pořád jako horký b…