Šéf Svobodných Mach: Jsme upadající Říše římská. EU upevňuje Putinovu moc a čeká ji postupný rozpad. Čína je v tomto svobodnější než my

31.12.2014 4:55 | Zprávy

ROZHOVOR Podle europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha je Andrej Babiš jen velkohubý. Sliboval vyrovnaný státní rozpočet, ale schodek roste. Sankce EU můžou paradoxně vést k upevnění pozice Vladimira Putina v Rusku. Dle Macha jsme novodobá upadající Říše římská a EU čeká postupný rozpad. Ekonomika je v Číně svobodnější než v EU, a proto tam roste prosperita a mzdy.

Šéf Svobodných Mach: Jsme upadající Říše římská. EU upevňuje Putinovu moc a čeká ji postupný rozpad. Čína je v tomto svobodnější než my
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Jak hodnotíte rok 2014 z hlediska České republiky. Byla dle vašeho názoru politická situace lepší nebo horší než jindy?

V roce 2013 si lidé zvolili politiky na další čtyři roky. Dali šanci zcela nové straně miliardáře Andreje Babiše v naději, že tentokrát nová strana něco zlepší. Takže někteří lidé prožili po politické stránce rok 2014 v naději.

Pracovala podle vás vláda dobře? Co kteří důležité činitelé ve vládě udělali dobrého a čím naší zemi uškodili?

Nemůžeme čekat, že by politici stihli udělat nějaké zásadní změny hned po volbách. Smutné ale je, že se ani žádné zásadní změny k lepšímu nechystají. Vláda prosadila rozpočet na rok 2015 opět s vyšším deficitem – 100 miliard korun a žádná reforma, která by zlepšila náš daňový, sociální, školský či zdravotní systém, se nechystá. Jsem rád, že se vláda aspoň na konci roku pod tlakem veřejnosti a parlamentu rozhoupala a začala se zajímat o případ paní Michalákové, které byly v Norsku odebrány za podivných okolností její děti.

Někteří žurnalisté varují před ohrožením svobody v České republice - kumulací moci u Andreje Babiše, zneužitím jeho moci díky vlastnictví médií a podobně...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ještě není tak zle? Hrnčíř posílá vládu k psychiatrovi

21:57 Že ještě není tak zle? Hrnčíř posílá vládu k psychiatrovi

Lidé za této vlády přišli o třetinu svých úspor. Pokud je někdo z vlády schopen tvrdit, že lidem ješ…