Částí veřejnosti otřásl úspěch kapely Ortel v Českém slavíku. Jak na vás působí jejich tvorba, je to doklad extremismu?
Já si rád poslechnu písničky skupiny Kabát, Karla Gotta, Lucie Bílé, Chinaski a mnoho zpěváků a skupin. Rád si poslechnu každou písničku, která mi něco říká a líbí se mi. Jako politik jsem přišel s tématy o tom, co znamená diktát Evropské unie, hrozba migrace, ochrana našich národních zájmů, vlasteneckého národního cítění, nebezpečí islámu pronikajícího do Evropy... Dlouhou dobu jsem je předpokládal. Tomáš Ortel je pojmenoval stejně jako já už před migrační vlnou. Z tohoto pohledu je to velmi zajímavý zpěvák se zajímavou tvorbou. Když se loni začalo hovořit o tom, že by mohl obsadit nejvyšší místa ve Slavíku, přehrál jsem si jeho písničky a byl jsem mile překvapen. Skutečně jeho texty upozorňují na podobná témata, na která upozorňujeme i my. Mám některé jeho písničky rád, hovoří o problémech, které tady jsou a hrozí, a spoustu věcí cítím stejně jako Tomáš Ortel.
De facto každý umělec, kterého znám, používá určitou míru kontroverze a nadsázky, to je součást branže. Samozřejmě když někdo šíří rasismus, to už ne! Ale tohle není případ Ortela. Mimochodem, mě by nikdy nenapadlo odsuzovat někoho podle toho, co poslouchá za hudbu. Každý máme jiný vkus.
Nevadí vám jeho začátky u neonacistů nebo píseň, která byla označena jako hymna DS?
Na to jsem se Tomáše Ortela přímo ptal, protože se známe. Píseň byla zneužita a on o tom vůbec nevěděl. Nesouhlasí s politikou OSA, písnička nebyla chráněná a nemohl s tím nic dělat. Opět mainstreamová média všechno překroutila, ale na to jsme zvyklí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá