Že jsme zaprdění Čecháčkové a rasisté, když nechceme uprchlíky? Ekonom Kohout nesouhlasí. Dává na stůl fakta ze svých cest a varuje, jak zle to dopadne

24.06.2015 10:02 | Zprávy

ROZHOVOR. Nejen bezpečnostní, ale i ekonomická rizika přináší vlna utečenců do Evropy. Uznávaný ekonom Pavel Kohout upozorňuje, že Evropa je na první pohled bohatý, ale současně předlužený kontinent, jako celek zadluženější než Spojené státy. A s přílivem běženců dojde k dalšímu náporu na sociální systém, dalšímu zadlužení nebo zvyšování daní. Kohout v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz poukazuje i na politické důsledky: „V některých zemích jsou imigranti rozhodujícím politickým faktorem ve volbách. Ve Švédsku nyní vládne sociální demokracie čistě jen díky hlasům imigrantů. Ti jsou zvyklí na štědrost vlády a ve velké většině volí levicově.“

Že jsme zaprdění Čecháčkové a rasisté, když nechceme uprchlíky? Ekonom Kohout nesouhlasí. Dává na stůl fakta ze svých cest a varuje, jak zle to dopadne
Foto: archiv
Popisek: Pavel Kohout přijel na besedu do Zlína na pozvání Strany svobodných občanů.

Na Evropu se valí vlna uprchlíků, kteří nelegálně překračují hranice schengenského prostoru. Evropská komise vypisuje kvóty pro rozdělení běženců, aby ulevila Itálii a Řecku, které už jejich nápor nezvládají. Jsou podle vás povinné kvóty řešením?

V první řadě, uprchlíků je mezi těmito lidmi mizivé množství. Zvláště imigranti z Afriky odcházejí do Evropy téměř výlučně z ekonomických důvodů. Na tom by ještě nebylo nic špatného, kdyby bylo možné najít pro ně v Evropě práci a integrovat je. Jenomže jak budete integrovat velký počet migrantů, kteří nemají použitelnou kvalifikaci, když Evropa již nyní trpí chronickou nezaměstnaností? Kvóty pochopitelně neřeší nic.

Mluví se o tom, že na severu Afriky je připraveno na cestu až milion lidí. Ale podle bývalého politika Vlastimila Tlustého žijí v různých regionech, kde probíhají válečné konflikty nebo jsou chudé, stamiliony lidí, kteří mohou zamířit do bohatších zemí. Evropa je považována za bohatý kontinent, kolik může vstřebat těchto běženců, aby to neohrozilo její existenci?

Evropa je možná na pohled bohatý, ale zároveň předlužený kontinent. Evropa jako celek je zadluženější než USA, což je málo známý fakt. Příčinou dluhu jsou především nerozvážné sociální politiky většiny států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

11:30 Mohl to vědět každý. Turek ke kauze Írán. Prozradil něco na Farského i Nerudovou

„Byla popsána neprodleně po uskutečnění v mém pořadu na youtube a taktéž zveřejněna na oficiálních s…