Zeman už do voleb nepůjde. Kvůli mně! To říká tajemný kandidát Sládek, který by úplně předělal Evropu

12.08.2016 4:40 | Zprávy

ROZHOVOR Miloš Zeman do prezidentské volby už nepůjde. I to si myslí kandidát na prezidenta podnikatel Igor Sládek. A zná i důvod: „Už jenom proto, že budu kandidovat já,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Svým sokům by se rád postavil ve veřejné diskusi: „Byl bych rád, kdyby už bojovníci vylezli z křoví a postavili se na bojiště a řekli jasně, kdo bude a kdo nebude kandidovat,“ vyzval Sládek. Podnikatel, který žil také ve Spojených státech a v Německu, má řešení nejen pro české zdravotnictví, kterému by údajně byl schopen ušetřit desítky miliard, ale má jasno i v otázce migrační krize a přichází s alternativou Schengenu.

Zeman už do voleb nepůjde. Kvůli mně! To říká tajemný kandidát Sládek, který by úplně předělal Evropu
Foto: archiv I. Sládek
Popisek: Podnikatel Igor Sládek, kandidát na prezidenta

Vy jste v červnu oznámil, že byste chtěl zamířit na Hrad, pro oficiální kandidaturu je ale nutné získat padesát tisíc podpisů, případně podporu deseti senátorů či dvaceti poslanců. Jakou cestou půjdete a podařilo se vám už přesvědčit někoho, aby vás podpořil?

O podporu jsem ještě nežádal, ale vím, že půjdu cestou sbírání padesáti tisíc podpisů. Začnu s tím pravděpodobně příští rok na jaře a bude to souviset s dalšími aktivitami, které plánuji. Nebudu žádat politiky, protože vždy jsem byl a taky chci být do budoucna maximálně nezávislý. 

Víte už teď, jak bude vypadat vaše prezidentská kampaň? A prozradíte podrobnosti?

Ne, to si nechám zatím pro sebe.

Přesto, řekněme začátek vaší kampaně provází sázka. Vsadil jste se s obchodním partnerem o auto. Vy tvrdíte, že vyberete na podporu své kandidatury 100 milionů korun a on, že získáte 10 milionů. Kdo bude blíže výsledku, tak věnuje druhému vůz. Co vás k takové sázce vedlo? A neobáváte se toho, že právě tento přístup vyvolá negativní reakce? Už se objevily komentáře, že jste si řekl voličům o peníze…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…