Praha schválila finanční dary pro pražské nemocnice, boj se šikanou i dnešní Galavečer na podporu hendikepovaných sportovců

20.11.2015 14:27 | Zprávy

Nemocnice, centra specializující se na klienty s Alzheimerovou chorobou, boj proti šikaně i dnešní slavnostní večer podpoří Praha finančními prostředky z letošního rozpočtu. Částku přesahující 2 500 000 korun poskytne Praha formou daru městským organizacím. Návrhy radního Radka Lacka tento týden schválila Rada hlavního města Prahy.

Praha schválila finanční dary pro pražské nemocnice, boj se šikanou i dnešní Galavečer na podporu hendikepovaných sportovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

„Dar v podobě finanční pomoci je z naší strany de facto vyjádřením uznání subjektům, které svojí činností přispívají ke zlepšování života občanů na území hlavního města. Není tedy překvapivé, že jsou s ním i letos spjaty organizace, pro něž je tato činnost charakteristická,“ zmínil Radek Lacko, radní hlavního města pro oblast zdravotnictví a bydlení.

Mezi organizace, které o dar letos úspěšně zažádaly, se řadí například Thomayerova nemocnice nebo Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. V prvním případě jde o prostředky na pořízení vybavení Interního oddělení TN, a to konkrétně pacientských lůžek pro akutně hospitalizované pacienty. Vedení VFN zase požádalo o finanční účast při pořízení nového transportního systému na převozovou službu novorozenců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

Ukrajinci

Často do vás slyšíme, jak chcete omezit příliv Ukrajinců, jak je chcete vracet zpět, sebrat jim dávky atd.. Budete na tom trvat i v rámci koaliční smlouvy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc uspěla s aplikací, která má řešit šikanu mezi dětmi

22:05 Olomouc uspěla s aplikací, která má řešit šikanu mezi dětmi

Celkem 55 špičkových českých startupů se ucházelo o podporu v mezinárodní soutěži agilních pilotních…