„Současná vláda se ráda inspiruje na Balkáně, my dáváme přednost zemím, jako je Estonsko nebo Velká Británie. To jsou země, kde elektronická veřejná správa funguje a moderní technologie neslouží ke sledování občanů, ale naopak jim pomáhají. Musíme však myslet i na ty občany, kterým elektronická komunikace spíše překáží – těm musí zůstat možnost osobního vyřízení žádostí na úřadech. Chceme lidem zpřístupnit kompletní sbírku zákonů na internetu a umožnit jim komunikovat s úřadem elektronicky z domova. Například živnostenský list by mělo být možné získat, aniž by podnikatel musel navštívit úřad,“ řekl Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Nerostné bohatství na Ukrajině
Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?
Další články z rubriky

22:01 Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu
Evropský parlament schválil svou pozici k nové legislativě o tzv. screeningu zahraničních investic. …
- 20:03 Munzar (ODS): Problém státního rozpočtu je v jeho výdajích
- 18:05 David (SPD): K čerpání bohatství z cizích zemí stačí uplatit tamní elitu
- 16:02 Bobošíková (Stačilo!): Před 80 lety utichla válka. Ale ne všichni mohli slavit
- 14:04 Kordová Marvanová: Výsměch proklamované transparentnosti!
- 12:06 Pospíšil (TOP 09): Praha podpoří opravy památkových objektů