Hit internetu. Všichni jsou už ve Varech a motaj se tam po barech

6. 7. 2011 11:15

Nejnovější hit na českém Youtube si tentokrát bere na mušku karlovarský filmový festival. Nová verze slavného evergreenu Všichni jsou už v Mexiku prozrazuje, že jejím autorem je dobře informovaný insider a o zákulisí tohoto festivalu hodně ví.

Hit internetu. Všichni jsou už ve Varech a motaj se tam po barech
Parta kovbojů si na zdařilém videu společně notuje: „Všichni jsou už ve Varech, motaj se tam po barech". A pokračují, že už by si taky lehli u bazénu a dělali rotyku, ale nijak zvlášť se netrápí, že se jim to nepodařilo. Nesplněný sen o účasti na slavném karlovarském mejdanu odbudou slovy:„Stejně to je banda buzíků..." Navíc se jízlivý zpěvák svěřuje: „Do kina bych ani nevkročil, stejně už někdo všechno natočil."

Coby dobře informovaná osoba pak v rýmech prozrazuje, jaká pravidla ve Varech platí pro předem vyvolené:„Ať děláš prachy nebo operu, večer se musíš zjevit v Becheru", což je přísně výběrový VIP klub v Grandhotelu Pupp. Stejně paroduje některé obstarožní festivalové hvězdy: „Před kinem čekaj fanynky, staré jak naše maminky," Co se jim přihodí, když spatří Redforda, bohužel nelze reprodukovat. Stejně se nedá slušnými slovy popsat, co je ochoten udělal režisér, aby získal sošky od Bartošky.

Jsou tady fakt všichni, ale...

Úspěch videa bezesporu spočívá v tom, že je velmi vtipné a trefné. Do Varů se opravdu jako vždy začátkem prázdnin sjela česká smetánka, od prezidenta až po různé missky a pseudocelebrity, známé z bulvárních médií. Dostatečně vypovídající je, že na festival má našlápnuto i čerstvá vítězka Wimbledonu Petra Kvitová a lze předpokládat, že na jejím úspěchu bude parazitovat kdekdo.

Parlamentní Listy.cz zjistily, že si ale festival čeští hosté nijak zvlášť neužívají. Prezident Klaus se možná obával setkání s režisérem Jiřím Menzelem, který mu těsně před začátkem MFF poslal dopis s mnoha nepříjemnými otázkami, předsedkyně parlamentu Miroslava Němcová zase smutně  a osaměle bloumala městem, ministr kultury Besser si s sebou sice přivedl novomanželku  Blanku, ale filmaři mu kladli nepříjemné otázky ohledně zákona o kinematografii, který je více než dvacet let v nedohlednu. Expremiér Fischer si zkusil jaký je rozdíl mezi privilegii loni a letos, další politiky trápil v přímém přenosu ve svých Otázkách Václav Moravec.

Bývalá Miss World Taťána Kuchařová, která na festivalu sbírá peníze pro seniory, zase musela unést fakt, že ji zastínily v oslnivých a drahých róbách Andrea Verešová a Gábina Partyšová. Miláček lidu Marek Eben vůbec poprvé za svoje moderování sklidil kritiku,všemocný prezident Bartoška si zase nesměl v televizi kvůli loňskému průšvihu zapálit cigáro. A všem společně je ve Varech letos zima.

Sledujeme TÉMA MFF Karlovy Vary

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Hana Čechová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Havel: Přesvědčit mladé, že ve sklárně mají perspektivu, je běh na dlouhou trať

6:31 Hejtman Havel: Přesvědčit mladé, že ve sklárně mají perspektivu, je běh na dlouhou trať

Hejtman Karlovarského kraje pozval zástupce firem z oblasti sklářského průmyslu ke společné diskusi …