„Mohu potvrdit, že tento případ je v šetření, ovšem vzhledem k tomu, že vyšetřování je teprve na začátku, nebude policie v současné době podávat žádné informace," sdělil Michal Pižurin, mluvčí krajského policejního ředitelství v Olomouci.

Podle starosty Koláře (kandiduje za politické sdružení Za Zábřeh rozumný a respektovaný) stojí za trestním oznámením nekalý předvolební boj. „Zcela zřejmě jde o snahu pošpinit mou osobu před komunálními volbami. Odkud vítr vane, se mohu v této chvíli pouze domnívat, pravděpodobně to byl někdo z řad mých odpůrců a pokud by šlo o spory v osobní rovině, tipoval bych zastupitele Casku nebo místostarostu Sommera," uvedl Zdeněk Kolář.

Jeho zástupce místostarosta Lubomír Sommer se od oznámení distancuje. „Nemám s tím nic společného, sám jsem byl dost překvapený. Už se soustředím spíše na odchod do důchodu a na to, že budu mít klid," vyjádřil se k celé věci Sommer.

Sporná rekonstrukce bazénu

To, že se dva nejvýše postavení muži v čele Zábřeha příliš v lásce nemají, však dokazují pravidelně na zasedáních městského zastupitelstva, kde si často „jdou po krku". Také druhý ze starostou označených možných původců trestního oznámení se k jeho autorství nehlásí. „Nemám vám k tomu co říct. Všichni vědí, že si myslím, že na bazéně není vše v pořádku, ale pokud mně pan starosta podezřívá z podání trestního oznámení, je to jen jeho domněnka," řekl zastupitel Vladimír Caska.

Rekonstrukce plaveckého areálu za 130 milionů korun je jedním z témat, které rozděluje zábřežské politiky. Chátrající hala krytého bazénu musela být v roce 2007 kvůli značnému nebezpečí hrozícímu návštěvníkům uzavřena a o rok později radnice přistoupila k její zásadní přestavbě. Bez finančního zajištění pomocí dotací však město schválilo smlouvu, ve které se zavázalo, že dodavateli uhradí celou zakázku. Spolu s propadem daňových příjmů má tento závazek za následek vymetenou městskou kasu na dlouhá léta dopředu. V rozpočtových výhledech chybí peníze na podporu kultury a sportu, ale i na jakékoliv investice. Řada zábřežských občanů dává tento stav za vinu právě starostovi Kolářovi, který je garantem projektového úkolu rekonstrukce plaveckého areálu. Zdeňku Kolářovi kvůli podanému trestnímu oznámení klesly šance na úspěch v komunálních volbách zřejmě na nulu.

Více: Kauza zábřežský tajemník - zábavná telenovela