Středočeský hejtman Miloš Petera se zúčastnil charitativních akcí pro Kapku naděje a Centrum Paraple

23. 7. 2014 11:30

Dvou charitativních akcí se během horké soboty 19. července 2014 zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. Dopoledne zavítal na farmu Ptýrov na Mladoboleslavsku, kde se konala akce s názvem Koně pro Kapku naděje. Hejtman Miloš Petera, který nad dobročinným programem převzal záštitu, zde do rukou ředitelky Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové předal šek na 20 tisíc korun.

Středočeský hejtman Miloš Petera se zúčastnil charitativních akcí pro Kapku naděje a Centrum Paraple
Foto: red
Popisek: Miloš Petera, hejtman a předseda středočeské ČSSD

„Záštitu nad akcí jsem převzal velmi rád. Jednak mám moc rád koně a za druhé si velmi vážím pomoci, kterou nemocným dětem poskytuje Nadační fond Kapka naděje i paní Vendula Svobodová osobně. Mám také radost, že příspěvek od Středočeského kraje pro Kapku naděje pomůže nemocným dětem v nymburské nemocnici,“ řekl hejtman Miloš Petera.

V sobotu odpoledne pak středočeský hejtman navštívil obec Rožďalovice na Nymbursku, kde vedení města uspořádalo pivní slavnosti. Na místním fotbalovém stadionu FC Trnavan nejprve proběhlo fotbalové utkání týmů z Rožďalovic a Kostomlat. Následoval bohatý kulturní program, během kterého si diváci mohli poslechnout třeba zpěváky Martina Maxu, Martina Hudčeka či Tomáše Löbla. Ve večerních hodinách se pak všichni zúčastnění mohli těšit na bohatou tombolu. Několik šťastlivců získalo hodnotné ceny ve formě vinařského pobytu na Moravě, pivních lázní v Kutné Hoře, víkendu v Benátkách či zájezdu na Formuli 1 do Itálie. Ceny předal vítězům hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. „Blahopřeji těm, kdo dnes měli štěstí v tombole, a zároveň chci poděkovat všem, kteří si do ní zakoupili lístek a podpořili tím dobrou věc,“ řekl středočeský hejtman.

Vedení města se totiž rozhodlo dát akci charitativní ráz. Celý výtěžek z tomboly a polovinu tržby za vstupné bude věnován Centru Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy. Na akci během sobotního parného odpoledne dorazilo zhruba 600 účastníků. V tombole se městu podařilo vybrat necelých 15 tisíc korun. Zhruba stejnou částku vybralo město pro Centrum Paraple na vstupném. Přesná čísla však budou známá až po skočení akce. Hudební program v podobě ABBA a ELÁN Revival totiž pokračoval až do pozdních večerních hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-stredocesky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čáslav: Nová keramická dílna slouží dětem

16:39 Čáslav: Nová keramická dílna slouží dětem

Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruované…