Bobošíková: Odmítněte už konečně euro

18.08.2011 10:49

Společná ekonomická vláda je jen kouřovou clonou, která má zakrýt neschopnost vlád členských zemí EU reálně řešit ekonomické problémy svých zemí. Rozhodně není krokem k vyšší prosperitě a svobodě, ani k ozdravení společné měny

Bobošíková: Odmítněte už konečně euro

Blok Jany Bobošíkové varuje před plánem Německa a Francie na vytvoření společné hospodářské vlády eurozóny.

„Společná ekonomická vláda je jen kouřovou clonou, která má zakrýt neschopnost vlád členských zemí EU reálně řešit ekonomické problémy svých zemí. Rozhodně není krokem k vyšší prosperitě a svobodě, ani k ozdravení společné měny," uvedla předsedkyně SBB Jana Bobošíková, bývalá europoslankyně.

Z důvodu ekonomické bezpečnosti České republiky Suverenita doporučuje vyvázat naši zemi z povinnosti přijmout euro, dokud se z eurozóny nestane stabilizovaná měnová oblast.

„Ústavní činitelé, tedy zejména kabinet Petra Nečase, by měli přestat přehlížet stagnaci, dluhovou past a nestabilitu, na pokraji které eurozóna bezradně balancuje. Je nejvyšší čas zbavit naši zemi rizika povinného přijetí eura," prohlásila předsedkyně SBB.

Suverenita se domnívá, že naše země má dost ekonomických a sociálních problémů s dluhy vlastních nezodpovědných vlád. Nutit občany ČR, aby nesli náklady za nerozvážná politická rozhodnutí jiných států, považujeme pro náš stát za krajně nezodpovědné.

Suverenita jako eurorealistická strana chápe v historicko-politickém kontextu plán Německa a Francie na společnou hospodářskou vládu jako snahu o kontrolu nad celou Evropou. Německo chce získat nad krachujícími zeměmi politickou moc, spolu s Francií mohou dosáhnout eurovlády, a ještě vzbudit zdání, že vyvedou eurozónu a ostatní země EU z krize. Historie ale ukazuje, že projekty na společnou měnu, zahrnující rozdílná, různě ekonomicky silná teritoria, selhaly.

Suverenita zastává názor, že vedoucí představitelé eurozóny by se měli konečně realisticky podívat na situaci svých zemí. Pokud mají Německo a Francie politickou vůli v projektu společné měny pokračovat, měly by mít také odvahu zbavit ji zemí, které ji oslabují, nikoliv zatahovat daňové poplatníky prosperujících ekonomik do pasti dluhů a nestability. Současnou ekonomickou situaci v eurozóně vnímá Suverenita jako důrazné varování státům a orgánům EU. Léta neplněná rozpočtová kritéria, zavírání očí před zadlužováním, rozhazovačnost a státní zásahy do ekonomik, nespravedlivé a nesmyslné subvence zásadně oslabily svobodný trh, suverenitu členů EU a odvahu a vůli jejich představitelů zodpovědně rozhodovat.

David Štěpán, vedoucí tiskového odboru Suverenity SBB

Související:

Eurozóna chce krotit dluhy společně. Česko si poradí samo

##PROFIL 1200##

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Suverenita - blok Jany Bobošíkové

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

21:03 Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

Ve čtvrtek 18. dubna byla v Poslanecké sněmovně zahájena mimořádná schůze, svolaná na žádost opozice…