Matějka (Svobodní): Premiérovo prohlášení k srpnu 68. Blbost, Nečasi

22.08.2011 5:20

Pane premiére, Vy asi žijete v jiném státě a jiné Evropě než já. Invaze žádných vojsk do České republiky nehrozí proto, že není co obsazovat. Česká republika je členstvím v Evropské unii svázána a odevzdána více, než kdy paradoxně byla v době, kdy patřila do východního bloku.

Matějka (Svobodní): Premiérovo prohlášení k srpnu 68. Blbost, Nečasi

Politik ve vysoké funkci po čase trpí nedostatkem konfrontace s běžným životem a problémy občanů. Žije v Matrixu, který si sám vytvořil a bojuje proti „nepřátelům", které si sám vymodeloval a u nichž má tendenci zneužít sebemenší příležitosti nějakého výročí k tomu, aby se proti nim vyhranil. Absolutní nepochopení situace podle mě, v kontextu výše uvedeného, projevil aktuálně Petr Nečas.

„Dnes už nehrozí invaze „spojeneckých" vojsk, ale invaze projevů radikalismu, nesnášenlivosti a extremismu, jak jsme svědky v řadě zemí. Tento extremismus různého zabarvení může kdykoli, dnes i v blízké budoucnosti, ohrožovat svobodu a demokracii.

Musíme pokračovat v procesu vyrovnávání se s totalitní minulostí, kdy srpen 1968 o dvacet jedna let prodloužil komunistickou nadvládu. Musíme být ale zároveň schopni reagovat i na současné hrozby, které mohou, mnohem plíživěji, znamenat pro naši svobodu nebezpečí. Mějme to, nejen dnes, na paměti."


Pane premiére, Vy asi žijete v jiném státě a jiné Evropě než já. Invaze žádných vojsk do České republiky nehrozí proto, že není co obsazovat. Česká republika je členstvím v Evropské unii svázána a odevzdána více, než kdy paradoxně byla v době, kdy patřila do východního bloku. Navíc už dávno kvůli politikům nemá žádnou armádu, která by byla schopna svou zemi ubránit, či snad jen nějakou dobu bránit. Za radikalismus dnes označujete obyčejné a přirozené reakce řady občanů na důsledky Vaší europeistické, multikulturalistické a ekologistické politiky. Nesnášenlivostí jsou pro Vás oprávněné a důvodné reakce občanů na stále se stupňující agresivitu příslušníků menšin a extremismem označujete každý jiný názor, než je ten jedině správný - Váš a lidí Vám v politické korektnosti podobných.

Ne, problémem není to, co Vy a Vám podobní označují za radikalismus, nesnášenlivost a extremismus. Problémem jsou lidé jako Vy, kteří chybnou politikou, chybnými ekonomickými kroky a postupným odevzdáváním naší suverenity dalšímu novému nadstátnímu zřízení ohrožují naši budoucnost, svobodu a opravdovou demokracii, která zdaleka nekončí u dveří úřadu Vlády České republiky a s délkou volebního období.

Dovolím si proto opravit Váš text tak, aby odpovídal skutečnosti a byl hoden premiéra, který nežije v Matrixu a bublině vlastních představ, a který vidí dál než do příštích voleb. Aby byl projevem nikoli pouhého politika, ale pevného a neohnutého státníka, jakého bych si ve Vašem úřadu jednou představoval já:

„Dnes už nehrozí invaze „spojeneckých" vojsk, ale invaze projevů europeismu, multikulturalismu a ekologismu, jak jsme svědky v řadě zemí. Tento extremismus různého zabarvení může kdykoli, dnes i v blízké budoucnosti, ohrožovat svobodu a demokracii.

Musíme pokračovat v procesu vyrovnávání se s totalitní minulostí, kdy srpen 1968 o dvacet jedna let prodloužil komunistickou nadvládu, dodnes se podílí přímo v parlamentu dokonce na tvorbě zákonů a jejíž tehdejší představitelé dodnes sedí na ministerstvech a rozhodují o osudech občanů. Musíme být ale zároveň schopni reagovat i na současné hrozby, jakými jsou bezpochyby vzdávání se suverenity státu z rukou vlastních občanů ve prospěch nové nadstátní moci mimo naše svrchované území nebo perzekuce a potírání s námi nesouhlasných názorů a projevů, neboť právě absence takového přístupu může, mnohem plíživěji, znamenat pro naši svobodu nebezpečí. Mějme to, nejen dnes, na paměti."

Vyšlo na blogu idnes.cz

Dále čtěte:

Premiér Nečas: Dnes nehrozí invaze "spojeneckých" vojsk, ale invaze projevů radikalismu

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: František Matějka

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Macron prý chce nahradit von der Leyenovou

17:17 David (SPD): Macron prý chce nahradit von der Leyenovou

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o údajných ambicích francouzského prezidenta Macrona…