John: Svoboda není samozřejmost

17.11.2011 15:29

Představitelé Věcí veřejných si připomněli události roku 1989. Předseda strany Radek John, vicepremiérka Karolína Peake a ministr školství Josef Dobeš položili kytici k památníku 17. listopadu 1989 na Národní třídě v Praze.

John: Svoboda není samozřejmost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

„Odkazem 17. listopadu roku 1939, tak 1989 je pro mě zejména to, že svoboda není samozřejmost a danost, ale musí být postavena na zdravém sebevědomí, úctě k právu a vzájemné pokoře, a to jak ze strany státu a veřejné moci, tak i od občanů," uvedl k dvaadvacátému výročí sametové revoluce předseda strany Radek John.

Podle vicepremiérky Karolíny Peake by více než kdy jindy mělo v tento den zaznít, že i když se to mnohým nezdá, je dnes o mnoho lépe než tehdy. „Měli bychom si toho vážit a děkovat Pánu Bohu, že žijeme ve svobodě, v míru a v zásadě i ve zdraví," řekla Karolína Peake.

K výročí sametové revoluce se vyjádřil i předseda poslaneckého klubu Vít Bárta, který zdůraznil, že nad současným rozčarováním veřejnosti se snaží přiživovat i lidé, kteří, pokud by komunistický režim přežil, by byli dnes díky své pozici před rokem 1989 "velkými zvířaty". "Jsou to nebezpeční, falešní proroci. Je zásadní mít i přes hádky na politické scéně stále na mysli, že pokud přijdeme o svobodu, demokracii a naději, čeká nás další totalitní poroba. Važme si naší svobody, važme si naší demokracie. Jsme povinni předat toto dědictví dalším generacím," uvedl Vít Bárta.

Dále čtěte:
Prezident Klaus: Předání poselství 17. listopadu dalším generacím je naší povinností
Peake: Máme se lépe než tehdy, to ať dnes zazní. Odpoví jí Václavák

##PROFIL 1237##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Veciverejne.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Dobře pracovala, tak ji vyrazíme

20:03 Laudát (KAN): Dobře pracovala, tak ji vyrazíme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k demisi ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny…