Račok (VV): Pane prezidente a pane premiére, děkuji za Českou korunu

28.02.2012 8:48

Jak nazí, bez šatů, bez vzdělání, bez hrdosti na rodnou zem, bez znalosti národních tradic mi přijdou všichni ti, co lid této země jim dal důvěru, aby je hájil, a tradice jako korunu u srdce měl.

Račok (VV): Pane prezidente a pane premiére, děkuji za Českou korunu
Foto: redakce
Popisek: Ladislav Račok

Jak nazí, bez šatů, bez vzdělání, bez hrdosti na rodnou zem, bez znalosti národních tradic mi přijdou všichni ti, co lid této země jim dal důvěru, aby je hájil, a tradice jako korunu u srdce měl. Co jak slepí a hluší, kráčí tunelem zapomnění, a srdce svá prodala cizákům za třicet stříbrných. Však když domov chceme společný mít, tak ano, ale ve všem, nejenom v právu, ale i v postavení a rovnosti jeden před druhým.

Poslední dobou je velmi mnoho diskuzí nad drzostí premiéra České vlády, kdy odmítl podepsat Fiskální úmluvu EU. Nebudu zde komentovat všechny ty silné vyřčená slova těch řečníků, kteří především zapomněli na skutečnost, že mandát k tomu, aby se mohli vyjadřovat v parlamentu naší země, jim dal především lid této země. Zrovna tak, jako jim lid této země dal mandát k tomu, aby tuto zem řádně spravovali, aby hájili především její zájmy, její nedotknutelnost jak v oblasti politické, ústavní, tak i její nezávislost v oblasti ekonomické a finanční. Státní měna, je jednou z privilegií každé země, potvrzují její nezávislost a svobodu. A tak si kladu, kdo to jsou ti zástupci v tom našem parlamentu, kteří si rvou srdce z hrudi, a snaží se dokazovat Bruselu, jak jsou oddaný, a oddanější v tom, kdo a jak více, a jak rychle si to srdce z hrudi dokázal vytrhnout.

Jak prozíravá slova a myšlenky jsou pana prezidenta Václava Klause, který již léta chrání Českého lva v jeho svobodě, nezávislosti a svrchovanosti. Jak smutné je, že naši zástupci, tak jak již mnohokrát to dějiny pamatují, zapomínají, že vzešli z lidu této země, že dostali mandát lidu této země chránit, obhajovat naše zájmy, naše tradice.

Kdysi jsem zde, na svém blogu napsal článek, který dle mého je čím dál tím více aktuálnější, a nabývá podoby reálného stavu, kam si jej sama Evropa přivedla prostřednictvím touhy těch politiků, kteří nechtěli rovnocennou, svobodnou Evropu tvořenou společenstvím svrchovaných států.

Ale kteří ve své vizi po moci rozdělili Evropu do jakýchsi výkonnostních tříd s různými právy, postavením a možnostmi.

Rovnocenná Evropa – chci zůstat suverénním Čechem

Jako Čech bych si moc přál spravedlivou a rovnocennou Evropu. V rámci této spravedlnosti a rovnocennosti bych byl připraven pomáhat Francouzům, Němcům, Angličanům, Holanďanům, Belgičanům, Maďarům, Rakušanům, Polákům, Slovákům a všem ostatním státům Evropské Unie. Ale moje představa o spravedlnosti a rovnosti vychází právě z těchto slov a jejich výkladu. To tedy znamená, že při jakékoliv okolnosti, která by se dotýkala územní celistvosti, svrchovanosti těchto států, bych byl připraven a celá naše Česká Republika v rámci této spravedlnosti a rovnosti ve smyslu solidarity pomoc v maximální míře. Pomáhat si v dobrém i ve zlém jak si říká. V rámci svobodného trhu společně se zachováním  Shengenu rovněž souhlasím, což je jeden z kladných nástrojů poznávání, obchodování a vyměňování zkušeností. V rámci tohoto svobodného trhu a Schengenského prostoru bych souhlasil i s možností jednotné měny, kde vedle této měny v rámci nezávislosti všech suverénních států, by byla možnost zachování i samotné měny jednotlivých států. Tak jak to má například zavedená Anglie. Tento svobodný trh a prostor zároveň v rámci bezpečnostních hledisek chránit společným úsilím proti vnějšímu ohrožení z jediným hlavním cílem, zachování míru na Evropském kontinentu. V rámci této Evropské spolupráce pak při hledání společných zájmů a cílů v oblasti školství, vědy, průmyslu, zdravotnictví vycházet ze společných poznatků. Zákonodárně by však každý stát měl svou nezastupitelnou roli a postavení v oblasti vnitřního práva a mezinárodního práva při uzavírání obchodů, mezinárodních vztahů, které by právě vycházely z principů vzájemné Evropské spolupráce. Tedy národní parlamenty jednotlivých států by byly nezávislé, se všemi právními postaveními při přijímání a schvalování zákonných norem, vycházejících z národních, kulturních a historických tradic každého jednotlivého národa a státu. Toto jsem schopen se vší vážností podporovat, propagovat, ale za předpokladu, že nebudu vazalem a nýmandem, ale zůstanu suverénním Čechem, Moravanem a Slezanem v suverénním státě České Republiky. Ladislav Račok. konec článku

Nemohu souhlasit z názory těch našich zvolených zástupců, kteří vykřikují slova a věty o tom, že lidé tomu nerozumí, neboť oni jsou těmi vyvolenými a jedinými svrchovanými tuto věc posoudit a této věci porozumět. Je to omyl, falešné nazírání a klam. Za posledních dvacet let poklonkování těchto zvolených zástupců nám vzalo mnoho. Tak jsme se Evropě klaněli, a předháněli se v tom, kdo se více ukloní, kdo více ohne hřeb v touze a falešném nazírání jaký prospěch to především přinese mě. Neboť by bylo proti logice se domnívat něco jiného, při sledování toho, jak jiní zástupci, jiných zemí naprosto v logice a zájmů své země, hájili především potřeby své země, její ekonomiku, zemědělství, obchod a trh.

Snad jenom závěrem:

Mnohým zástupcům, těm co tak klaněli, a hluboko klaněli, a předháněli se, kdo se více ohne, bych doporučil jinou zem, jiný parlament, protože možná zapomněli na to, že žijí v České republice, že sedí v parlamentu České republiky, a že jejím hlavním úkolem je hájit zájmy České republiky.

Rve mi to mozek z hlavy, když vidím jak se ohýbají, hrbí někteří zástupci naší země,  stydím se za ně, jak natahují své ruce prio třicet stříbrných,

protože oni se ztratili v čase, prostoru a místu.

Pane prezidente a pane premiére, děkuji za Českou korunu

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ladislav Račok - profil

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

15:14 Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prorodinné politice KDU-ČSL