Onderka (ČSSD): Studenti brněnských VŠ budou pracovat pro magistrát

15.06.2012 6:41

Primátor Brna Roman Onderka souhlasí s partnerstvím města Brna a Masarykovy univerzity v projektu Partnerství subjektů meziuniverzitní studentské sítě.

Onderka (ČSSD): Studenti brněnských VŠ budou pracovat pro magistrát
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Cílem projektu je vytvoření partnerské sítě tvořené třemi vysokými školami – Masarykovou univerzitou, Mendelovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně – a dvěma institucemi působícími ve veřejném sektoru – Magistrátem města Brna a Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy. Meziuniverzitní studentská síť je projekt, jehož záměrem je využití potenciálu nadaných studentů vysokých škol zapojených v projektu pro tvorbu praktických studií a dokumentů využitelných pro aplikační sféru. Tyto studie budou k dispozici zejména pro rozvoj města Brna a prostřednictvím zapojení Krajské hospodářské komory také pro soukromý sektor. Záměrem je posílení přenosu teoretických vědomostí studentů a akademiků do praxe a na druhé straně prostřednictvím praktických zkušeností obohacení výuky studentů zapojených vysokých škol.

„Brno sehraje klíčovou roli v projektu. V kompetenci magistrátu bude například zadávání témat, která se stanou předmětem řešení studentských týmů. Každý rok město definuje sedm praktických témat, na jejichž řešení má zájem. Tato témata studenti zpracují do formy analytických a návrhových studií. Hodnotící komise pak vybere pro každé téma nejlepší práci, která bude dál rozpracována do odborné expertní analýzy,“ popisuje projekt primátor města Brna Roman Onderka.

Projekt bude financován z Operačního programu Vzdělávání a konkurenceschopnost a předkládat ho bude Masarykova univerzita. Ta počítá s potřebnou částkou ve výši 28 260 000 korun. Rozpočet v rámci projektu pro město Brno činí 2 454 804 korun.

„Studenti často kritizují vysoký stupeň teoretického vzdělání, které se jim na vysokých školách a univerzitách v České republice dostává. Náš projekt jim nabídne prakticky orientovaný způsob výuky realizovaný inovativním způsobem. Podobný projekt postavený na vzájemném partnerství důležitých regionálních institucí nemá v Brně obdobu,“ říká primátor Brna Roman Onderka.

Největším přínosem projektu pro Brno je především to, že studentské týmy budou řešit témata zadaná přímo městem. Kontakt a koordinace studentů ze strany města bude znamenat pro zaměstnance magistrátu neocenitelné zkušenosti se spoluprací s akademickou sférou a také získání nových pohledů na „věc“.

Univerzitní a studentské město Brno dosud s univerzitami systematicky nespolupracovalo. Převládal totiž názor, že vysoké školy jsou v gesci ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Výjimkou byla spolupráce na velkých projektech typu CEITEC, ICRC nebo výstavba univerzitního kampusu v Bohunicích.  „V současnosti již tento názor neplatí a naopak úzká spolupráce se mě jeví jako velice žádoucí, přínosná a smysluplná,“ dodává primátor města Brna Roman Onderka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Roman Onderka - profil

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (SOCDEM): Tato vláda se na své občany vykašlala a lidem neustále lže

23:08 Seďa (SOCDEM): Tato vláda se na své občany vykašlala a lidem neustále lže

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovaným změnám v zákoníku práce