Bubeníček (KSČM): Vždy budeme pomáhat tam, kde to kraj potřebuje

17.08.2012 17:24

Šetření, šetření, šetření, to slyší český občan dnes a denně ze sdělovacích prostředků.

Bubeníček (KSČM): Vždy budeme pomáhat tam, kde to kraj potřebuje
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Bohužel vláda šetří na těch, co toho už moc nemají, a snaží se zlikvidovat střední třídu.

K uplatňování svých úsporných opatření si kabinet mimo jiné vybral i zdravotnictví a školství. Jenže pokud bude málo peněz ve zdravotnictví, budou si muset lidé více připlácet. Co když na to ale nebudou mít? Tak budou mít smůlu. A pokud budou mít hodně velkou smůlu, tak stát ušetří, protože ti, co zdravotnictví hodně stojí, tu už nebudou.

Že to zní hodně absurdně až morbidně? Možná ano, ale na zdravotnictví se nedá šetřit donekonečna, zvláště ne v případě, pokud si všichni (a za některé tak činí stát) platí zdravotní pojištění. Vzpomínám, jak se v průběhu olympiády řada novinářů rozplývala nad úrovní zdravotnictví ve Velké Britanii. Tak proč bychom měli likvidovat to naše české?!

Co se týče školství, tam vláda uplatňuje úsporná opatření průběžně. Poslední novinkou je zrušení příspěvku prvňáčkům, přesněji školám, na základní pomůcky. Když jsem nastupoval do první třídy já, bylo to vůbec poprvé, co prvňáčci dostali veškeré vybavení zdarma. Kromě tašky, penálu a bačkor, které mi koupili rodiče, jsem tak vše dostal od státu. Ten to vnímal tak, že prokazuje vlastní vyspělost, když dělá vše pro to, aby světu ukázal, že má zájem na maximálním vzdělávání dětí.

Proto nevím, jak zhodnotit to, co se v oblasti školství děje v současné době, kdy školy dostávají stále méně peněz a kdy by stát nejraději výrazně omezil počet učitelů, třídy zaplnil málem až po strop a zrušil speciální školy. Jen ať všechny děti navštěvují jeden typ škol, přece nebudeme dělat rozdíly! A že z toho mohou učitelky a učitelé zešílet? Jistě jim vláda poskytne královskou radu: Když se vám to nelíbí, tak si najděte jinou práci!

A toto vše je také důvod, proč krajští zastupitelé KSČM a kandidáti pro další volební období věnují takovou pozornost právě zdravotnictví a školství.

Ústecký kraj je krajem, který je pro republiku životně důležitý. Dodává uhlí, elektrickou energii, chemické produkty, sklo, porcelán, zemědělské a potravinářské výrobky a řadu dalších komodit. A za to všechno by rád dostal alespoň tolik, co dostávají ostatní kraje. A přesto, že řadu problémů by měl už jenom ze své podstaty řešit stát, kraj ho v mnoha oblastech supluje. Proto jako zastupitelé KSČM klademe i pro další období důraz na kvalitní zdravotní péči. Tu by měla zajistit Krajská zdravotní, vhodně doplněná o síť městských a dalších zdravotnických zařízení. Kromě toho dlouhodobě bojujeme za onkologické centrum, které by fungovalo v rámci Krajské zdravotní a které si občané tohoto kraje zaslouží.

Budoucnost Ústeckého kraje vidíme v kvalitním vzdělávání, a proto chceme nasadit náročnější laťku ve školách zřizovaných krajem. Budeme prosazovat podporu technickým a učebním oborům, o které je na trhu práce zájem. Při slučování škol budeme nadále klást důraz na zachování všech dosavadních oborů. Jsme přesvědčeni o tom, že silná škola může mít silné partnery, kteří jsou současně zárukou uplatnění žáků po jejím absolvování. To se týká především učebních oborů. Nakonec, učiliště, která fungovala při velkých firmách, nebyla v bývalém Československu ničím mimořádným.

Bojujeme a budeme bojovat také za vesnické školy, přestože to nejsou krajská zařízení. Podle našeho názoru škola na vesnici patří. Stejně jako hospoda, doktor, dobrovolní hasiči a fotbal. Je na tom něco špatného? Myslím, že ne. A pokud chceme, aby mladí lidé na vesnici bydleli, musíme jim zajistit toto základní vybavení. Naše strana jim v tom chce pomoci. Rádi bychom se tedy podíleli na vedení Ústeckého kraje, aby tato naše pomoc kraji byla opravdu účinná.

Oldřich BUBENÍČEK, vedoucí kandidát KSČM ve volbách do Zastupitelstva Ústeckého kraje

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

13:09 Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k demisi Heleny Langšádlové, ministryně pro vědu, výz…