Sehnalová: EU dostane společná pravidla pro technické kontroly vozidel

30.05.2013 13:24

Evropská unie by v budoucnu měla mít společná pravidla pro technické kontroly vozidel.

Sehnalová: EU dostane společná pravidla pro technické kontroly vozidel
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Výbor pro dopravu a cestovní ruch Evropského parlamentu, ve kterém zasedá i česká poslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) dnes odhlasoval balíček pravidel o technické způsobilosti vozidel, jehož cílem je zvýšit bezpečnost na evropských silnicích a podstatně snížit počet tragických dopravních nehod.
 
Původní návrh Evropské komise na zavedení každoročních technických kontrol pro automobily starší šest let byl během hlasování ve výboru zamítnut. „Evropský parlament tak následuje pozici Rady, která tento návrh rovněž již dříve nepodpořila. Osobně si myslím, že bychom se měli soustředit spíše na to, aby byly technické kontroly vozidel v Evropě všude stejně poctivé a důkladné, a nikoli zatěžovat řidiče,“ vysvětluje svoji nesouhlasnou pozici poslankyně Olga Sehnalová, která je zpravodajkou druhé části balíčku o silničních technických kontrolách užitkových vozidel.
 
 Europoslanci naopak podpořili zavedení povinných technických kontrol pro motocykly a tříkolky. Ty dosud v některých členských státech, například v Belgii, Francii nebo v Bulharsku, na technickou jezdit nemusely. „Pro české motoristy v této souvislosti žádná změna nenastane. U nás jsou pravidelné technické kontroly dvoustopých a třístopých vozidel již běžným standardem,“ upřesňuje poslankyně Sehnalová.
 
O balíčku pravidel o technické způsobilosti vozidel má Evropský parlament na plenárním zasedání hlasovat letos v červenci, v platnost by měl vstoupit v roce 2015.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Nejlepším zákonem roku 2023 pro byznys je novela, která zavádí sdílení elektřiny

16:21 Ministr Síkela: Nejlepším zákonem roku 2023 pro byznys je novela, která zavádí sdílení elektřiny

Novela energetického zákona LEX OZE II z dílny Ministerstva průmyslu obchodu (MPO), která zavádí sdí…