Dnes jsem si přečetl článek v časopisu Metro „Je to tady. Praha se zbaví zápachu“ a musím bohužel začít pochybovat o duševním zdraví primátora Hlavního města Prahy pana Hudečka. Chce vyhodit z našich daní 66 mil korun na bezdomovce a vlastně ani pořádně neví na co!!! Stanové městečko mohlo již dávno stát, kdyby nová rada dodržovala akční plán pro bezdomovce, který byl schválen v roce 2010. Toto městečko mělo stát nedaleko malešické spalovny celoročně, kde by využívalo zbytkové teplo, a bezdomovci si mohli přivydělat při třídění odpadu. Toto zařízení by stálo 5mil a mělo zajišťovat základní životní potřeby pro bezdomovce, kteří nechtějí měnit svůj životní styl, dále mělo být nápomocno pro lidi se závislostí na drogách a alkoholu, o něž nemá zájem žádná organizace. Takovéto organizace se starají jen o bezdomovce, kteří se chtějí dobrovolně vrátit do běžného života. Terénní práce s bezdomovci funguje již řadu let. Bohužel městečko nevzniklo, byl jsem označen některými „pseudo-humanitárními“ sdruženími za nacistu a bezdomovci jezdí v MHD a ohrožují řádné Pražany. Pan Hudeček, chce narychlo volebním slibem oslovit Pražany nesmyslným slibem. Rozdělte bezdomovce na ty, co se chtějí vrátit do běžného života a na ty co si tento životní styl vybrali dobrovolně. O ty co se chtějí vrátit do běžného života je dávno dobře postaráno formou resocializačních programů, které běží mnoho let. Postavte stanové městečko, sestavte speciální bezdomovecký tým složená z Městské policie a sociálních pracovníku a vytlačte bezdomovce do mimo prostor, kde ohrožují svým životním stylem řádné občany Prahy.
Vyzývám všechny kompetentní politiky a úředníky České republiky, aby začali urychleně řešit situaci kolem bezdomovců.
Naše republika je v přímém ohrožení blížící se vlny nově příchozích bezdomovců z Maďarska, kde byl zaveden velmi restriktivní zákon, jež zakazuje bezdomovcům spát na ulici. Ti, kteří si tento životní styl vybrali dobrovolně, nebudou využívat sociální systém, který je pro ně v současné chvíli v Maďarsku nastaven, a vyhledají si tak jiné město či zemi. Česká republika proto musí urychleně zareagovat a na tuto situaci se připravit.
Po sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011 bylo na území naší republiky evidováno celkem 11 496 bezdomovců. Čísla jsou však ve skutečnosti mnohem vyšší, protože sčítání probíhalo pouze u těch bezdomovců, kteří využili (či zneužili?) v roce 2011 služeb humanitárních organizací.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: HLAVU VZHŮRU!