Místo ústavní výchovy radši ambulantní péče. Tak rozhodli poslanci

19.09.2012 15:42

Počet dětí ve výchovných zařízeních by se měl snížit. Počítá s tím novela, kterou dnes schválili poslanci, ovšem bez navrhovaných úprav Senátu. Norma má také posílit ambulantní péči o problémové rodiny. Zákon nyní zamíří k podpisu prezidentovi Václavu Klausovi.

Místo ústavní výchovy radši ambulantní péče. Tak rozhodli poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath seděl u stolečku zpravodajů

Novela počítá také s tím, že rodiče by mohli ještě pět let žádat o umístění dítěte do diagnostického ústavu kvůli poruchám chování. Vláda původně chtěla tuto možnost zrušit už k letošnímu 1. září.

Kabinet také navrhoval omezit na osm týdnů maximální povolenou délku pobytu v diagnostickém ústavu. Poslanci ale zachovali v zákoně současnou praxi kvůli dětem s psychickými poruchami, které nelze za dva měsíce vyšetřit. Delší pobyt by mohlo také povolovat ministerstvo školství, pokud z vážných důvodů nebude možné dítě přemístit jinam.

Jak poznamenala ČTK, ministerstvo školství k omezování délky pobytu vedla snaha o snížení nákladů na diagnostické ústavy, které se pohybují kolem 520 tisíc korun ročně za dítě, v dětských domovech pak kolem 293 tisíc korun. Na péči o ohrožené děti je nyní zhruba sedm miliard ročně, z toho 3,5 miliardy stojí péče v ústavech.

 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

9:25 Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

Akce zakázána. Doslova. Plzeňsko je, zdá se, „průkopníkem“ praxe, kterou najdeme možná v padesátých …