"Ten komunista" Huml píše o vrazích Mašínech. A nebojí se krve

30.11.2011 13:32

Mašínové prý Honzátka museli zabít. Byl to zločinný komunista – pod tímto titulkem napsal svůj aktuální blog nezávislý poslanec Stanislav Huml. Přidal k němu i fotografie s tehdejších policejních spisů – ač původně černobílé, nyní okolorované. Není to hezký pohled na oběť, a tak se nabízí otázka, zda je i po letech etické takové fotografie zveřejnit – byť názorně a neoddiskutovatelně vypovídají o činech pachatelů. Nic nezákonného se však zveřejněním nestalo, protože jak Huml ParlamentnímListům.cz řekl, vše je již promlčené.

"Ten komunista" Huml píše o vrazích Mašínech. A nebojí se krve
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

„Podobný titulek o tom, že byl Honzátko zločinný komunista, jsem v průběhu posledních měsíců někde četl. Bylo jich v médiích mnoho. Nabývám přesvědčení, že se někteří lidé v této zemi zbláznili. Nevím, čeho se konkrétně Jaroslav Honzátko dopustil, že si vysloužil titulek, že byl zločinný komunista. Obchůzkář na obvodním oddělení v malém městě, proháněl zloděje slepic a vyšetřoval pachatele dopravních nehod. Co z těchto jeho činností byl zločin? Zločinný komunista byl tedy i .........., nebudu jmenovat, byli nás za těch 40 let miliony v mnohých profesích, od učitelek po ředitele," píše Huml, který se dlouhodobě netají svým postojem k těmto kontroverzním osobám historie.

A dodává - když jste to nebyli vy, tak to byli s velkou mírou pravděpodobnosti vaši rodiče. Budeme se tedy za to nenávidět a titulovat od tohoto dne všichni zločinnými komunisty? Ne náhodou se nad námi v zahraničí zamýšlejí s otázkou. Proč odměňujeme lidi, kteří vraždili vlastní spoluobčany - na rozdíl od těch, kteří bojovali proti fašismu?

Čtěte také:


„V rámci svého duševního zdraví blogy pana Humla nečtu. Ale pokud se opět zabývá Mašíny a pranýřováním jejich činu, nedivím se už tomu. Patří to přece do prosazované ideologie tehdejší doby, kterou i on reprezentoval. Jsem tedy rád, že má pan Huml ve svých názorech a postojích konečně jasno a že si to uvědomují i jeho voliči," reagoval pro ParlamentníListy.cz na blog poslance předseda poslaneckého klubu VV Vít Bárta.

SLEDUJEME téma Mašínové


Již krátce po volbách, v roce 2010 se Huml dostal do rozporu s většinovými názory strany VV právě kvůli bratrům Mašínům. „Nejsou hrdinové, podřízli omámeného člověka," opakoval svůj postoj Huml. Kvůli případu bratří Mašínů pak dokonce i vypověděl smlouvu o povinné loajalitě ke straně, i když mu za to hrozila pokuta sedm milionů korun.

Čtěte také:


Odmítl však vloni v létě i interpretace toho, že by se vypovězěním smlouvy zřekl závazků vůči poslaneckému klubu Věcí veřejných. Byl však toho názoru, že ta smlouva byla v rozporu s Ústavou. To si uvědomil právě už při kauze bratří Mašínů.

"Až v kauze bratří Mašínů jsem si uvědomil, že bych mohl být vydírán a nucen hlasovat proti své vůli a svému hlubokému přesvědčení, proto jsem tu smlouvu vypověděl. Nehodlám vystoupit ze strany, přesto tu smlouvu vypovídám," řekl před rokem a půl Huml s tím, že s programem VV však souhlasil.

Vadili mu pouze Mašínové. O rok později se s Věcmi veřejnými rozešel však definitivně, v současné době funguje jako nezařazený poslanec. O tom, že by přemýšlel o vstupu do poslaneckého klubu jiné strany, hovořit nechce.

„Vážím si svobody, kterou mi to dává, mohu hlasovat jen podle svého svědomí," řekl ParlamentnímListům.cz.

Nevraždili, ale zabili pomahače režimu (?)

Ve svém aktuálním blogu nyní Huml uvedl, že chce podpořit článek Jiřího Bati z tohoto týdne. Ten byl publikován pod titulkem: Mašínové nevraždili, ve „specifické situaci zabili" pomahače režimu.

Čtěte také:


Připomněl pak dále, že Poslaneckou sněmovnou prošly letos zákony, které prý legalizují trestné činy spáchané na komunistech. „Poslední novela není nic jiného. Předkladatelé tvrdili: "Mašínů se předloha zákona netýká". Jen do doby, než byl přijat. Potřebovali hlasy těch, kteří Mašíny odsuzují a tak jim mazali med kolem pusy. Pro ty zcela zabedněné pozor - zákon zatím platí jen pro ty trestné činy, které byli spáchány v období od r. 1948 do r. 1989. Dokonce se někteří odvažují tvrdit, že i činy, které jsou porušením ženevské konvence, spadají do tohoto rámce," konstatuje Stanislav Huml.

Podřezávat svázané odpůrce jako králíky? To by skončilo v Haagu

A přidává mezinárodní srovnání. „Podívejme se na to z obecnějšího hlediska. Režimů na této planetě bylo a je nepočítaně. Z historie jsou známy doby inkvizice, vyhlazení mnoha kmenů indiánů, ze současnosti připomeňme Afghánistán, Kosovo, Irán a další. V některých státech, v dnešní "moderní době" zasahují i mezinárodní síly. Umíte si představit, že by vojáci, vysláni do těchto zemí, přišli se stejnými myšlenkami a podřezávali svázané odpůrce jako králíky? Skončili by před mezinárodním tribunálem v Haagu," pokračuje dále Huml.

Čtěte také:


A připomíná, že podle premiéra Petra Nečase (ODS) šlo ve zmiňovaném případě o reakci skupiny bratří Mašínů na kruté represálie v letech po komunistickém puči v únoru 1948. Dodává, že vše má ale své „háčky".

Čtěte také:


„K ozbrojeným akcím přistoupili teprve v září 1951, tedy v době, kdy již měli českoslovenští komunisté ruce potřísněné krví více než stovkami nevinně popravených a umučených, mezi nimiž byli i blízcí přátelé rodiny Mašínovy," konstatoval Nečas.

Čtěte také:


A tomu Huml oponuje. „Není to úplná pravda! Kradli již v roce 1946, na to jsou docela slušně zadokumentované důkazy. Jsem stejně mlád jako premiér, proto jsem tu dobu nezažil a troufnu si jen konstatovat, že to byla těžká doba na obou stranách, poválečná doba plná nepřátelství, podezřívání a snahy druhou stranu doběhnout. Na americké straně barikády fungovala také pěkná perzekuce," vzpomíná.

Podobenství s norským střelcem Breivikem

A na závěr přidává něco ze své poslanecké pošty pro srovnání.
„Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem. Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem. V Norsku se tomu říká terorismus, u nás odboj. Norské oběti jsou oplakávané, české oběti nikoho nezajímají. Norský střelec je označován za monstrum, Mašínové za hrdiny.Norský střelec myslel svůj boj vážně, Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a boj s komunismem ukončili. Norský střelec dostane trest, Mašínové vyznamenání od Ultrapravicové vlády," píše Stanislav Huml. A dodává jednu shodu.

„Norský střelec i Mašínové řekli, že by to udělali znovu."

Čtěte také:

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vymyká se BIS demokratické kontrole? Koudelka, Pavel a „bomba“ s rozbitou ruskou sítí. Experti pochybují

16:45 Vymyká se BIS demokratické kontrole? Koudelka, Pavel a „bomba“ s rozbitou ruskou sítí. Experti pochybují

Odhalení ruské sítě ohrožující bezpečnost České republiky i Evropské unie? BIS by podle politologa a…