Beroun hostil Švýcary kvůli revitalizaci přednádražního prostoru

8. 3. 2011 13:50

Město Beroun představilo projekt Revitalizace přednádražního prostoru zástupcům švýcarské ambasády, ministerstva financí a životního prostředí i zástupcům Česko-švýcarských fondů. Právě z těchto fondů se Beroun snaží na tento projekt získat dotaci ve výši cca 60 milionů korun. Cílem projektu je vybudování nového přestupního terminálu před vlakovým nádražím.

Beroun hostil Švýcary kvůli revitalizaci přednádražního prostoru

Do Berouna proto v pondělíé dopoledne přijela sedmičlenná delegace složená ze zástupců těchto institucí. Místostarostka města Šárka Endrlová, společně s městskou architektkou Danou Vilhelmovou a vedoucí odboru městských investic Ivou Kermesovou nejprve přítomným představily projekt v podrobné prezentaci na radnici.

Následně představitelům výše zmiňovaných institucí ukázaly současné autobusové nádraží. Mohli tak na vlastní oči vidět, že současná poloha autobusového nádraží uprostřed městské zeleně není vyhovující. Město chce proto autobusová stání přesunout nově na prostranství mezi Litavkou a nádražím ČD, které by se v budoucnu mělo stát velice atraktivním a živým městským prostorem. Město tu plánuje postupné vybudování komplexního a zároveň i reprezentativního dopravního uzlu všech typů veřejné i osobní dopravy. Právě tam exkurze pokračovala.

Zástupci Česko-švýcarských fondů se živě a detailně zajímali o to, jak by nové autobusové nádraží Berounu dopravně ulevilo, jak by zde byla řešena kruhová křižovatka či nákladní doprava.

„Projekt řešení přednádražního prostoru s názvem Veřejná doprava pro všechny, který město Beroun připravuje již téměř tři roky, kromě autobusového nádraží počítá i s pohotovostním parkovištěm, novou příjezdovou komunikací včetně kruhového objezdu, cyklostezkou, infocentrem pro turisty a cykloturisty. Vzniknout by tu měl i prostor a rozptylové plochy pro cestující, prostor pro uložení kol, izolační a doplňková zeleň," uvedla místostarostka Šárka Endrlová.

Pro obyvatele i návštěvníky města by se tak výrazně zlepšilo cestování za prací, službami, vzděláním a dalšími aktivitami. Zvýšil by se komfort cestování, ale i životní podmínky pro obyvatele obcí. Zároveň by se snížila ekologické zátěž z individuální motorové dopravy a zvýšila efektivnost dopravní obsluhy.

Žádost o dotaci z programu Česko-švýcarských fondů zaslala berounská radnice již v polovině července. Beroun se se svým záměrem dostal do užšího kola výběru. Nyní je prvním městem, které představitelé fondu navštívili. Výsledek prvního kola dvoukolového výběru bude znám do konce května tohoto roku.

Další zprávy z Berouna čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mesto-beroun.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bruntál: Most i lávku přes Černý potok čeká obnova

21:16 Bruntál: Most i lávku přes Černý potok čeká obnova

Kromě toho, že v příštím roce budou dokončeny práce na druhé etapě revitalizace sídliště Květné, tut…