Bohumín: V mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

20.12.2018 18:15

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumína. Do jejího zvelebení investovala mateřinka 70 tisíc korun. Její aktivity uhradil v plné výši Moravskoslezský kraj, a to v rámci podpory environmentálního vzdělávání.

Bohumín: V mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Do naší školky dochází téměř osmdesátka dětí od 2,5 do 7 let. Chceme u nich podpořit zájem o přírodu. Naši svěřenci se o nové záhony budou muset starat, budeme do nich společně sázet rostliny a učit se je poznávat a nakonec z nich vyrábět i herbář,“ uvedla Renáta Šostá z MŠ Rafík.

Do projektu se zapojili nejen učitelé školy a jejich malí svěřenci, ale také rodiče dětí. V zadní části zahrady vznikla bylinková spirála z kamenů. Před vstupem do mateřské školy učitelé spolu s rodiči rozšířili zdejší skalku a před vstupní brankou zase přibyl květinový záhon. Všechny novinky hodlají učitelé využít pro další vzdělávání dětí.

Zastřešená terasa i nádrž s děšťovkou

„Rostlinky na skalce i záhonech budeme označovat cedulkou s názvem. Děti se tak naučí poznávat jednotlivé druhy. U bylinkového záhonu plánujeme vařit z bylinek čaj a ochutnávat je a zpestřovat si jimi i jídelníček. Zároveň se s dětmi chceme pustit i do výroby aromapylíčků,“ upřesnila Renáta Šostá.

Kromě záhonků a skalky vznikla na zahradě také nová zastřešená terasa. U ní přibyla i nádrž na dešťovou vodu. „Vodu v nádrži budeme využívat k zalévání záhonků. Děti tak budeme vést k tomu, jak je voda životně důležitá a jak s pitnou vodou musíme šetřit. Prostor s lavičkami pod terasou budeme využívat k častějšímu pobytu venku, a to i v případě nepříznivého počasí. Děti tady budou vyrábět i zmíněný herbář, plnit úkoly v pracovních listech a budeme tady pracovat i s keramikou,“ doplnila Šostá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

22:28 Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

Statutární město Liberec opět podporovalo dobrovolníky, kteří se připojili k úklidové akci Ukliďme L…