Brno: Na rovný přístup ke vzdělávání chce Brno získat 95 milionů, podpoří i znevýhodněné děti

09.04.2019 7:37

Mateřské a základní školy, které spádově pokrývají sociálně vyloučené lokality, i další vzdělávací zařízení, kam chodí větší počet žáků ze socioekonomicky znevýhodněného či kulturně odlišného prostředí. Všechny tyto instituce by mohly získat peníze na program s názvem Podpora předškolního a základního vzdělávání ve městě Brně.

Brno: Na rovný přístup ke vzdělávání chce Brno získat 95 milionů, podpoří i znevýhodněné děti
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Jeho cílem je zvyšování kvality základního a předškolního vzdělávání a zapojení co největšího počtu dětí do předškolního vzdělávání v Brně. Náklady na projekt, který by měl trvat od roku 2020 do roku 2022, budou 100 milionů korun, 95 % by mohlo město získat od ministerstva školství.

Brněnští radní dnes projekt doporučili ke schválení zastupitelům města. Pokud projekt odsouhlasí také zastupitelé, bude možné žádat o poskytnutí dotace.

„Na projektu se bude podílet 138 mateřských a 68 základních škol na území Brna a také organizace, které se věnují neformálnímu vzdělávání. Navazuje přitom na vzdělávací aktivity, které zvyšují úspěšnost přípravy žáků ve městě kontinuálně už od roku 2014. Mimo práci s dětmi bude navíc zaměřen i na hledání dalších možností spolupráce s rodiči. Je to tedy další způsob, jak můžeme pozitivně ovlivnit vzdělávání dětí,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Do oblasti podpory vzdělávání budou zapojeny neziskové organizace, které se vzdělávání dětí na území Brna dlouhodobě věnují.

„Zajistí například doučování vybraných dětí, jejich neformální vzdělávání, důležité učební pomůcky a zprostředkují i pracovníky pro práci s rodiči. Mateřské školy, které splní podmínky výzvy, budou moci zavést pozice školních asistentů, na základních školách pak vzniknou nová místa koordinátorů, pracovníků pro doučování žáků nebo metodiků pro práci s rodinou. Podle našich předpokladů tuto možnost využijí desítky škol. V rámci projektu ale bude zajištěno i další vzdělávání pedagogických pracovníků, kteří již na školách působí,“ uvedl náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl.

Projekt svojí náplní spadá do Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlásilo 21. ledna 2019 výzvu pro předkládání projektů. Příjem žádostí probíhá do 30. června 2020. Jedná se ale o kontinuální výzvu s omezenou alokací, kde jsou projekty hodnoceny v návaznosti na termíny průběžných uzávěrek příjmu žádostí.

„Projekt je tedy vhodné odevzdat v co nejkratším termínu, abychom měli šanci získat plnou podporu,“ dodal Robert Kerndl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Je za námi třetí ročník Family festivalu

7:37 Ústí nad Labem: Je za námi třetí ročník Family festivalu

Třetí ročník zábavné akce pro celou rodinu, kterou uspořádalo statutární město Ústí nad Labem, přilá…