Dobříš se chystá na Týden Země

20. 3. 2017 19:51

22. duben je zapsán v povědomí lidí jako Den Země a celosvětově věnován oslavě naší planety a ochraně životního prostředí.

Dobříš se chystá na Týden Země
Foto: Město Dobříš.
Popisek: Dobříš

Slaví se jako den vzniku moderního environmentálního hnutí.  Společnou účastí na akcích, konaných k oslavě tohoto významného dne, se také hlásíme k tomu, že nám není lhostejný stav naší planety, našeho státu, našeho města i okolí našeho domova. I když na velké změny jednotlivec nestačí, může se na jejich prosazování a vlastní realizaci podílet.

Město Dobříš se již devátým rokem hlásí k této kampani a ve spolupráci s dobříšskými neziskovými organizacemi a školami organizuje akce propagující smysl Dne Země. V termínu od 17. (pondělí) do 23. (neděle) dubna zaštituje úklid veřejných prostranství i okolí města. Zajišťuje organizaci, potřebný materiál pro sběr odpadu i jeho svoz. Pokud máte zájem se k akci přidat i Vy, jste vítáni! V tomto případě kontaktujte odbor výstavby a životního prostředí MěÚ Dobříš osobně, telefonicky (tel.: 318 533 380), či e-mailem (harmanova@mestodobris.cz). Rádi Vám podáme doplňující informace. Těšíme se na spolupráci.

Při úklidu, pro odlehčení pracovního nasazení, organizujeme opět soutěž o největší (nejlepší) kuriozitu, která se při této činnosti nalezne. Tři kolektivy objevitelů nejzajímavějšího předmětu získají sladkou odměnu. Soutěž je nutné brát jako kolektivní hru pro zábavu při pomoci přírodě. Přihlásit se lze zasláním fotografie nalezeného předmětu nejlépe na e-mailovou adresu výše. Vyhodnocení zaslaných materiálů a vyhlášení výherců bude provedeno v týdnu po ukončení akce.

V tomto „týdnu Země“ se budou konat zajímavé společenské a kulturní, ekologicky zaměřené akce, které se váží k tomuto významnému dni.  Mezi nejvýznamnější bude určitě patřit oslava Dne Země, která se bude opět konat na hřišti B. Němcové, tentokrát ve čtvrtek 20. dubna 2017. Tématem jsou stavby ve všech podobách a o překvapení a zábavu nebude nouze.

Město Dobříš děkuje za pomoc s úklidem veřejných prostranství a okolí města i za jakoukoliv jinou iniciativu zachraňující alespoň kousek našeho životního prostředí. Na všechny akce města, konané k oslavě Dne Země, jste srdečně zváni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíčkův Brod: V prosinci se změní systém MHD, do konce února pořídíte výhodněji čipové karty

21:16 Havlíčkův Brod: V prosinci se změní systém MHD, do konce února pořídíte výhodněji čipové karty

Jak již město Havlíčkův Brod informovalo veřejnost, od 10. 12. 2017 dojde ke změně celého systému m…