Hodonín: Radnice otevřela dveře a pokřtila publikaci

8. 10. 2017 7:37

V pátek 6. října měli zájemci možnost prohlédnout si i běžně nepřístupné prostory secesní budovy hodonínské radnice, jež je památkově chráněným objektem. Součástí Dne otevřených dveří byl také křest nové obrazové publikace nazvané příznačně Hodonín.

Hodonín: Radnice otevřela dveře a pokřtila publikaci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Už od dopoledních hodin patřila radnice hlavně školám. Děti zjistily, že budova má tři různá schodiště, nahlédly do obřadní síně, přivítal je starosta města i místostarostové, obdivovaly obrazárnu všech představitelů města v zasedací místnosti rady, viděly jak se připravují Hodonínské listy a lákala je také vyhlídková věž doplněná o dobové pohledy z roku 1940.

Totéž se naskytlo dalším návštěvníkům v rámci komentovaných prohlídek zajímavě a odborně vedených ředitelkou Státního okresního archivu Hodonín Galinou Ruckou a Hanou Sýkorovou z Masarykova muzea v Hodoníně. Dříve narození oceňovali proměnu exteriéru a hlavně interiérů radnice k lepšímu.

Odpoledne se pak odehrála ve foyer radnice malá slavnost – novou publikaci Hodonín pokřtil oficiálně starosta Milan Lúčka s ředitelem zpracovatelské agentury m-Ark marketing a reklama Ivanem Markem. Ten ocenil, že publikace je obrazová a nabízí tak čtenáři zajímavé vjemy, dále že město mělo od počátku jasnou představu o koncepci a také že kniha zahrnuje tři jazykové mutace.

Nová image publikace ve tvrdých deskách na 96 stranách ukazuje dvě stovky působivých fotografií včetně leteckých snímků. V prodeji je za 250 korun v Turistickém informačním centru, Knihkupectví Dvořáková anebo Lázních Hodonín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem má schválený Plán prevence kriminality na období 2017–2022

13:47 Dvůr Králové nad Labem má schválený Plán prevence kriminality na období 2017–2022

Zastupitelé města schválili na svém zasedání 7. prosince 2017 Plán prevence kriminality města Dvůr K…