Jablonec chce plnou kontrolu nad provozem vodárenství

19. 5. 2017 19:01

Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou deklarovalo souhlas s podporou procesu vedoucího k převzetím plné kontroly nad společností SčVK, a. s., která je provozovatelem vodárenské infrastruktury vlastněné SVS a.s. a odkoupením podílů společnosti Veolia v této servisní organizaci.

Jablonec chce plnou kontrolu nad provozem vodárenství
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Statutární město Jablonec nad Nisou je spolu s dalšími 457 obcemi a městy Libereckého a Ústeckého kraje akcionářem společnosti SVS, a. s., která je vlastníkem vodohospodářské infrastruktury v severočeském regionu. Tu provozuje akciová společnost SčVK, v níž má 49,1% podíl společnost SVS a 50,1% společnost Veolia, zbylých 0,8 % vlastní drobní podílníci. V současné době se společnost SVS snaží o převzetí stoprocentní kontroly nad společností SčVK, a. s., která je servisní organizací a zajišťuje tak provoz vodárenské infrastruktury na většině území Libereckého a Ústeckého kraje.

Na valné hromadě společnosti SVS a.s., kde se bude o záměru odkupu podílů společnosti Veolia ve společnosti SčVK, a.s. jednat, se koná 15. 6. 2017 v Teplicích. K případnému odkupu akciového podílu Veolie by mělo dojít bez zatížení rozpočtů jednotlivých akcionářů, resp. obcí, vlastnících společnost SVS. Statutární město Jablonec nad Nisou bude zastupovat primátor Petr Beitl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: V Lískovci bude tříměsíční uzavírka

14:59 Frýdek-Místek: V Lískovci bude tříměsíční uzavírka

Radní města schválili opravu komunikace v místní části Lískovec. Nový asfaltový koberec dostane komu…