Jablonec chce plnou kontrolu nad provozem vodárenství

19. 5. 2017 19:01

Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou deklarovalo souhlas s podporou procesu vedoucího k převzetím plné kontroly nad společností SčVK, a. s., která je provozovatelem vodárenské infrastruktury vlastněné SVS a.s. a odkoupením podílů společnosti Veolia v této servisní organizaci.

Jablonec chce plnou kontrolu nad provozem vodárenství
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Statutární město Jablonec nad Nisou je spolu s dalšími 457 obcemi a městy Libereckého a Ústeckého kraje akcionářem společnosti SVS, a. s., která je vlastníkem vodohospodářské infrastruktury v severočeském regionu. Tu provozuje akciová společnost SčVK, v níž má 49,1% podíl společnost SVS a 50,1% společnost Veolia, zbylých 0,8 % vlastní drobní podílníci. V současné době se společnost SVS snaží o převzetí stoprocentní kontroly nad společností SčVK, a. s., která je servisní organizací a zajišťuje tak provoz vodárenské infrastruktury na většině území Libereckého a Ústeckého kraje.

Na valné hromadě společnosti SVS a.s., kde se bude o záměru odkupu podílů společnosti Veolia ve společnosti SčVK, a.s. jednat, se koná 15. 6. 2017 v Teplicích. K případnému odkupu akciového podílu Veolie by mělo dojít bez zatížení rozpočtů jednotlivých akcionářů, resp. obcí, vlastnících společnost SVS. Statutární město Jablonec nad Nisou bude zastupovat primátor Petr Beitl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Město navýšilo letošní rozpočtové příjmy

21:07 Ostrava: Město navýšilo letošní rozpočtové příjmy

Poprvé od roku 2000, kdy došlo k reformě financování obcí přijetím zákona o rozpočtovém určení daní,…