Jihlava: Úřad už řeší podněty od lidí

20.02.2021 21:17

Úředníci jihlavského magistrátu se pustili do řešení prvních podnětů, které jim na začátku letošního roku přišly v rámci projektu Probereme Jihlavu. Lidé posílali postřehy, co se jim ve městě líbí a co by chtěli změnit. Z výsledků pak vzejde Strategie rozvoje města pro roky 2022 až 2032.

Jihlava: Úřad už řeší podněty od lidí
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Protože některé podněty od Jihlavanů se ale týkají aktuálních problémů, je nutné je řešit okamžitě. Několik z nich proto už nyní mají v rukou pracovníci odboru životního prostředí. Lidem vadí například přeplněné malé koše v centru města, do kterých někteří vyhazují velké krabice. Ptají se tak radnice, jestli kontroluje firmy v centru, zda mají vlastní kontejnery.

„Kontrola samozřejmě probíhá dle kapacitních možností pracovníků odboru. Není ale v našich silách uhlídat vše. Pomohou nám tedy konkrétní podněty na to, kdo nebo z jaké provozovny, se tohoto jednání dopouští,“ uvedla vedoucí jihlavského odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Lidem, kteří bydlí v centru města, vadí také přeplněné kontejnery určené pro obytné domy. Stěžují si na to, že jim je plní podnikatelé. „I tady provádíme pravidelné kontroly. Pokud se ale problém na některých místech opakuje, stačí se obrátit přímo na náš odbor s konkrétním místem,“ podotkla Ruschková s tím, že lidé mohou podněty zadat také do Hlášení závad města Jihlavy (ZDE).

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23233 lidí

Padající větve ze starých stromů

Kromě přeplněných kontejnerů a košů dostal odbor životního prostředí od obyvatel Jihlavy i podněty ke starým stromům ve městě. Lidé upozorňují například na odpadávající větve na silnici. „Suché roky způsobily radikální zhoršení vitality stromů. Naši pracovníci se je snaží ošetřovat. Stromů je ale ve správě odboru životního prostředí na veřejných prostranstvích na čtyřicet tisíc,“ vysvětlila vedoucí odboru Katarína Ruschková.

Na všech podnětech od obyvatel Jihlavy, kterých bylo přes devět set, pracují v těchto dnech sociologové. Ti je využijí společně s dalšími daty k tvorbě dotazníku. „A právě v něm se lidé mohou vyjádřit k tomu, co je podle nich ve městě do budoucna skutečně důležité,“ uvedla primátorka Karolína Koubová.

Dotazník ke Strategii rozvoje města pro roky 2022 až 2032 bude dostupný v tištěné podobě v měsíčníku Ježkovy oči nebo ZDE od 4. do 23. března 2021.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…