Litoměřice: Město rozhodlo o finanční podpoře sportoviště i fotbalového klubu

13. 8. 2017 8:36

Také kasárny pod Radobýlem dostanou šanci pro nové využití. Vedle kasáren Dukelských hrdinů, kde vznikne nové zázemí sportovních klubů, má v budoucnu dojít k revitalizaci sportoviště právě v kasárnách pod Radobýlem.

Litoměřice: Město rozhodlo o finanční podpoře sportoviště i fotbalového klubu
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Město na mimořádném zasedání zastupitelstva rozhodlo o příslibu finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára). To budou kromě tohoto klubu moci využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Fotbalové hřiště ale není jediný povrch, který bude sportovcům v kasárnách pod Radobýlem k dispozici. „V plánu je i výstavba běžeckého a atletického oválu. Celková částka, se kterou projekt počítá, dosahuje výše 26 milionů Kč. V případě poskytnutí podpory od ministerstva školství a tělovýchovy pokryje dotace MŠMT necelých 16 milionů. Město přislíbilo spoluúčast ve výši 5 milionů Kč, zbytek prostředků uhradí klub Gardenline,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová.

Kromě finanční podpory vzniku nového sportoviště město přispěje také FK Litoměřicko, a to částkou 200 tisíc Kč. Klub o tyto prostředky požádal v souvislosti s postupem své mládeže do vyšších soutěží, které s sebou nesou vyšší finanční nároky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: V areálu pivovaru by mohla vzniknout expozice Muzea gastronomie

11:31 Znojmo: V areálu pivovaru by mohla vzniknout expozice Muzea gastronomie

V příštích letech by se mohla oživit další část areálu pivovaru ve Znojmě. Naproti letos otevřené Ex…