Město Mladá Boleslav vybuduje novou mateřskou školu

13. 5. 2011 17:03

Město Mladá Boleslav vybuduje ještě letos novou mateřskou školu se čtyřmi třídami a kapacitou zhruba 112 míst, která by měla vzniknout v blízkosti 9. základní školy, známé jako Pastelka, na Severním sídlišti.

Město Mladá Boleslav vybuduje novou mateřskou školu

V současné době se prověřují možnosti napojení na inženýrské sítě a další nutné předpoklady pro vznik takového objektu. "Zatím to vše vypadá dobře, takže by se to mohlo realizovat," řekl dnes primátor Raduan Nwelati na tiskové konferenci. Nová mateřská škola by se tak mohla otevřít na podzim.

Problémy s umístěním dětí do mateřských škol jsou letos větší než v jiných letech vzhledem k tomu, že v roce 2008 se narodilo nejvíce dětí a tak se i u letošních dubnových zápisů do mateřských škol objevilo nejvíce žádostí. "Zjistili jsme, že děti, kterým budou tři roky v druhé polovině letošního roku, by se nedostaly do školek. Maminky, kterým by končila mateřská dovolená, by v podstatě nemohly nastoupit do práce," řekl dnes náměstek primátora Daniel Marek. Město i proto vyšlo vstříc požadavkům občanů a intenzivně pracuje na tom, aby nová školka mohla vzniknout co nejdříve to bude možné.

Zástupci vedení města upozornili, že dosud se ale nerozhodlo, zda by se všechny čtyři plánované třídy nové školky zaplnily nejmladšími (tříletými) dětmi. Vznikl by tak totiž problém, že by školka byla na několik let zablokována pro přijímání dalších dětí. Proto se zvažuje možnost nabídnout rodičům dětí, které chodí do školek daleko od jejich bydliště, aby dítě přehlásili do nové školky. Mohly by zde potom vzniknout třídy jak pro nejmladší, tak pro starší děti. To by také umožnilo do dalších let rychlejší obměnu dětí ve školce.

Primátor také upozornil na plán radnice nabídnout rodičům formulář, do kterého by zapisovaly zájem o umístění dítěte do školky již dříve a v určitých intervalech, aby město mělo jasný přehled o tom, kolik dětí v kterém roce bude potřeba do školek umístit. "My sice víme, kolik dětí se narodilo v roce 2008, ale nevíme, kolik z nich se rodiče rozhodnou dát do školky v jejich třech, čtyřech, pěti či dokonce téměř šesti letech," řekl primátor. Poděkoval také odboru školství a náměstkovi Markovi za jejich intenzivní snahu tento palčivý a skutečně nelehký problém řešit a nabídnout obyvatelům města novou kapacitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mb-net.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chebská kronika je nejlepší v Karlovarském kraji

19:03 Chebská kronika je nejlepší v Karlovarském kraji

V soutěži „O nejlepší kroniku Karlovarského kraje“ zvítězil chebský kronikář Jindřich Josef Turek