Město Příbram otevřelo nový Komunitní dům pro seniory

12.04.2017 21:17 | Zprávy

Jednadvacet jednotlivců a dva partnerské páry si při slavnostním otevření příbramského Komunitního domu seniorů (tzv. KoDuS) ve středu 12. dubna 2017 převzali symbolické klíče ke svým novým domovům. V domě je dvacet tři bytů, do kterých se seniorští nájemníci začnou stěhovat po podpisu smlouvy od 1. května.

Město Příbram otevřelo nový Komunitní dům pro seniory
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Slavnostního otevření KoDuSu se kromě vedení města Příbrami v čele se starostou Jindřichem Vařekou zúčastnil i vicepremiér vlády ČR Andrej Babiš, ředitel odboru politiky bydlení Ministerstva pro místní rozvoj ČR Jiří Klíma, radní pro oblast sociálních věcí Krajského úřadu Středočeského kraje Jaroslava Němcová a další vzácní hosté. Symbolické klíče si nájemníci převzali z rukou dětí z nedaleké Mateřské školy Jana Drdy.

Komunitní dům seniorů byl v tento slavnostní den otevřen nejen pro nové obyvatele domu, ale i pro širokou veřejnost, která si mohla od 12 do 14 hodin nové prostory prohlédnout.

„Jsem velice ráda, že se nám podařilo tento nový a netradiční typ bydlení zrealizovat. Myslím si, že je velmi důležité, aby naši senioři, pokud to alespoň trochu lze, trávili svůj život aktivně, společensky a především, aby nezůstávali osamoceni. A to jim tento typ bydlení umožňuje,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s důrazem na to, že vzájemná sousedská výpomoc, milé slovo, posezení s přáteli, popovídání u společné kávy je obzvláště v dnešní době velice důležité. „Přeji novým nájemníkům jen úsměvy ve tvářích a klidné bydlení,“ doplnila.

Co je a co není KoDuS?

Komunitní dům seniorů není Domovem seniorů v tom smyslu, jak je obecně známo. KoDuS je jakýmsi mezičlánkem mezi samostatným bydlením a domovem s pečovatelskou službou. Podpora tohoto typu bydlení dotovaného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR totiž není cílena pouze na běžné seniory, tedy osoby starší 65 let, ale je určena pro seniory už od 60 let, u kterých je pravděpodobnost jejich aktivity ještě vysoká. „Lidé v tomto věku jsou stále soběstační, a proto zachování a prodloužení jejich samostatnosti a zejména nezávislosti je velice důležité,“ zdůraznila Alena Ženíšková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Otevřené mobilní parkování

16:26 Liberec: Otevřené mobilní parkování

Liberecká městská ráda schválila smlouvu o otevřeném zprostředkování bezhotovostních plateb za parko…