Mladá Boleslav: Přes Klenici má vést nová lávka, přes Jizeru tzv. transboarder

9. 3. 2014 18:20

V Mladé Boleslavi se připravují hned dva zajímavé záměry na podporu volnočasových aktivit a které schválila ve čtvrtek 6. března rada města. Cílem je jednak vybudovat zvedací lávku přes Klenici v prostoru za Olympií a dále postavit takzvaný transborder přes řeku Jizeru v blízkosti letní pláže na Krásné louce. Oba projekty město bude připravovat ve spolupráci se známým architektem Martinem Rajnišem. Informoval o tom dnes na tiskové konferenci náměstek primátora Jiří Bouška.

Mladá Boleslav: Přes Klenici má vést nová lávka, přes Jizeru tzv. transboarder
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Předpokládaná cena projektových prací za zvedací lávku je cca 1,1 mil. Kč, za transboarder 1,7 mil. Kč. Tyto ceny budou ovšem upřesněny až po výběrovém řízení. Obě stavby jsou zcela atypické ve svém řešení a přitom navrženy tak, aby splnily kritéria Povodí Labe pro stoletou vodu.

Zvedací lávka přes Klenici by měla vzniknout za centrem Olympia a měla by navazovat na budovanou síť cyklistických tras. V případě velké vody je možné díky důmyslnému řešení lávku zvednout ručním pákovým kladkostrojem. Lana a kladky jsou trvale instalovány na rámu, zatím co kladkostroj bude před zdvižením přivezen ze skladu. Tento projekt by se měl realizovat ještě letos.

Druhým projektem, který zřejmě bude moci být realizován až v příštím roce. je plánovaný transboarder přes Jizeru na Krásné louce. Je to zařízení pro přepravu osob a menších nákladů pomocí vozíku podvěšeného na dvojici pojezdů pod hlavním horizontálním vazníkem. Toto zařízení již bylo úspěšně uvedeno do provozu u Chrastavy po povodních v roce 2010. Osoby, které se budou přepravovat na druhou stranu pomocí tohoto zařízení, použijí při tom vlastní síly.

Oba tyto záměry mají podle náměstka Boušky přispět rozvoji volnočasových aktivit a usnadnit pěším a cyklistům překonání vodních toků v Mladé Boleslavi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mb-net.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Od 10. prosince nastanou změny v MHD

14:50 Česká Lípa: Od 10. prosince nastanou změny v MHD

Od 10. prosince 2017 dojde v MHD Česká Lípa ke čtyřem změnám v jízdních řádech, které vycházejí z po…