Olomouc navštívili představitelé velké nemocnice v čínském Kunmingu

17. 7. 2017 10:45

Velký zájem o spolupráci projevili představitelé Městské nemocnice v Kunmingu, čínském městě, s nímž od roku 2015 pojí Olomouc Memorandum o porozumění.

Olomouc navštívili představitelé velké nemocnice v čínském Kunmingu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Ředitel nemocnice Li Lei a jeho tým tento týden jednali na půdě fakultní nemocnice Olomouc o pokračování spolupráce, v jejímž rámci bylo před časem osm olomouckých lékařů na šestitýdenní stáži v Kunmingu. Čínské hosty při té příležitosti na radnici přijal také náměstek primátora Olomouc Ladislav Šnevajs.

„Jsem rád, že se ředitel Fakultní nemocnice Olomouc chopil příležitosti a začal s vámi rozvíjet odbornou spolupráci. Věřím, že tato spolupráce přispěje ke komfortnější péči o pacienty,“ uvedl po přivítání hostů náměstek Ladislav Šnevajs. „Jsme šťastní, že jsme mohli navštívit a osobně poznat takové krásné město, jako je Olomouc, a že jsme mohli poznat i vaši fakultní nemocnici,“ uvedl ředitel kunmingské nemocnice Li Lei. Vysvětlil, že čínská strana má zájem prohlubovat své vzdělání v klasické západní medicíně a naopak ráda předá evropským odborníkům informace o tradičních čínských lékařských postupech. „Nejde rozhodně o to, že by tradiční čínská medicína měla něco nahrazovat, ale spíše doplňovat a nabídnout tak pacientům všestrannější péči,“ dodal ředitel fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík. Proto také jelo do Kunmingu osm olomouckých lékařů, aby během stáže zjistili, zda lze obor, v němž jsou specialisty, doplnit některými prvky čínského lékařství.

Delegace lékařů z Kunmingu navštívila nejen nemocnici a radnici, ale například i Arcibiskupský palác či katedrálu svatého Václava a další zajímavá místa Olomouce a okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropský týden testování na HIV i v Berouně

21:10 Evropský týden testování na HIV i v Berouně

V pondělí 20. listopadu proběhne v prostorách Adiktologické ambulance a kanceláře terénních pracovní…