Pardubice: Identifikační listina projektu Terminál B se dočkala aktualizace

11. 1. 2017 15:33

Identifikační listina projektu (ILP) Terminál B se dočká změn. Na svém pondělním jednání je schválilo vedení města Pardubic. Projekt tak nyní má nového sponzora, došlo k posunu termínu realizace plánu, doplněni byli členové projektového týmu a rozšířena byla také projektová dokumentace. Původní verzi listiny schválila rada na svém zasedání v květnu roku 2015. Vývoj situace si však vyžádal jisté úpravy ve znění této listiny.

Pardubice: Identifikační listina projektu Terminál B se dočkala aktualizace
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Vzhledem k aktuálnímu vývoji projektu je nutné v identifikační listině upravit výstupy projektu, aktualizovat hlavní milníky projektu a doplnit členy projektového týmu. Zároveň bude také pozměněn rozsah dokumentace včetně odpovědnosti a harmonogram prací. Plán měl být dokončen v období 2015 až 2016, z důvodů řešení pozemků však byla realizace posunuta na roky 2017 až 2019,“ vysvětluje nutné změny v ILP náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování Helena Dvořáčková. Právě ona se stala novým sponzorem projektu a vystřídala na této pozici primátora města Martina Charváta. Ten tak zůstává pouze na pozici zadavatele projektu a jako člen jeho řídícího výboru.

Projektový tým doposud tvořili 2 zástupci odboru rozvoje a strategie, 2 zástupci odboru hlavního architekta, po jednom členu zde byli zastoupeni odbor majetku a investic, odbor dopravy a odbor ekonomický a další čtyři členy tvořili zástupci Českých drah, Dopravního podniku města Pardubic, Krajského úřadu Pardubického kraje a Městského obvodu Pardubice I. Původní počet tak nově doplní jeden z členů Zastupitelstva města Pardubic.

Zastupitelé města schválili uvolnit z městského rozpočtu na tento projekt částku 840 tisíc korun již v roce 2015. „Od té doby jsou tyto peníze připraveny na odboru hlavního architekta. Nic tedy nebrání tomu, aby byly zahájeny výběrové řízení a proces návrhu stavby. Podoba hotového návrhu pak bude samozřejmě podléhat schválení zastupitelů,“ uzavírá náměstkyně Dvořáčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kopřivnice si připomene Den vzniku samostatného československého státu

7:34 Kopřivnice si připomene Den vzniku samostatného československého státu

Významný den naší historie si v závěru příštího týdne připomene město Kopřivnice. Tradiční pietní se…