Slavnostního zahájení se zúčastní primátorka Štěpánka Fraňková, náměstci Jindřich Tauber, Michal Koláček, Jiří Rozinek a František Brendl, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta MO1 Jaroslav Menšík, hlavní architektka města Pavla Pannová a obchodní ředitel dodavatele stavby Miroslav Kot.
Všichni přítomní vám budou připraveni poskytnout rozhovory. Připravená bude také prezentace výsledné podoby zrekonstruované třídy Míru, která se během dvanácti měsíců promění v příjemnou pěší zónu s omezenou dopravou. Během stavebních prací dojde ke kompletní rekonstrukci sítí, povrchů i mobiliáře, v některých částech budou opraveny inženýrské sítě – kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení.
„Bude to velmi složitá akce. Na třídu Míru zhruba třicet let nikdo ani nesáhl a teď by se během jednoho roku měla změnit v krásnou a příjemnou ulici, kterou lidé nejen projdou, ale rádi se zde zdrží,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.
Rekonstrukce třídy Míru se ujme liberecká společnost SYNER s.r.o., která se stala vítězem výběrového řízení. Staveniště firma převzala v pondělí 24. 2. a právě v pondělí 3. 3., začnou samotné stavební práce. Vše by mělo být dokončené do 28. 2. 2015. V průběhu rekonstrukce bude umožněn přístup na třídu Míru i Sladkovského ulici chodcům, případně vozům záchranné služby nebo hasičům. Vždy zůstane minimálně jedna třetina komunikace zpřístupněna. Třikrát týdně bude možné zásobování obchodů a firem a svoz odpadů. Denní zásobování pak může probíhat z přilehlých ulic. „Ještě před zahájením stavebních prací jsme přistoupili k pasportizaci objektů z vnější strany a možnost dokumentace provedené na naše náklady nabídli obyvatelům a majitelům dotčených nemovitostí. Ti ji většinou uvítali a více než třetina to pro své nemovitosti do dnešního dne využila,“ sdělil obchodní ředitel společnosti SANER Miroslav Kot.
Vysoutěžený rozpočet projektu „Pěší zóna tř. Míru s napojením Sladkovského ulice“ počítá s částkou necelých 120,5 milionů korun (včetně DPH). Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – Přitažlivé město a může tak z tohoto programu Evropské unie získat necelých 85 milionů korun. Ze svého rozpočtu pak město doplatí přibližně 35,5 milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu