Pardubice chtějí oživit projekt cyklostezky mechu a perníku

7. 6. 2011 16:29

Krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí oživit projekt cyklostezky „mechu a perníku“, která by propojila obě města a v budoucnu se stala součástí Labské stezky směřující z Krkonoš podél Labe až do Hamburku.

Pardubice chtějí oživit projekt cyklostezky mechu a perníku

Zhruba 23 kilometrů dlouhá stezka by podle náměstka pardubické primátorky Martina Bílka mohla sloužit cyklistům za pět až sedm let.

O výstavbě této cyklostezky se ve východních Čechách hovoří již od roku 2005. V roce 2008 vznikl společný projekt Pardubnického a Královéhradeckého kraje a sídelních měst obou krajů, byla zpracována i projektová dokumentace. Peníze na výstavbu chtěly tehdy kraje získat z evropských dotací.

 

„Dohodli jsme se s kolegou z královéhradeckého magistrátu náměstkem Jindřichem Vedlichem na tom, že se projekt, který už třetím rokem stojí, pokusíme restartovat," řekl náměstek primátorky Pardubic Martin Bílek. Hybateli projektu by se podle něj měla stát právě obě krajská města. Budou iniciovat vznik subjektu, který by mohl žádat o dotace. Kromě Hradce a Pardubic by v něm měly být sdruženy obce, jejichž katastry trasa cyklostezky protíná. Při stavbě totiž bude nutné jednat s více než 400 majiteli pozemků, po nichž má stezka vést.

 

Výstavba cyklostezky by měla stát kolem 100 milionů korun. Trasa Pardubice, Ráby, Němčice, Dříteč, Vysoká nad Labem, Hradec Králové povede z velké části po břehu Labe a bude využívat stávající polní cesty. „Dohodli jsme se, že autora dokumentace požádáme o aktualizaci projektu a budeme hledat dotační tituly, z nichž by bylo možno získat peníze na stavbu," řekl náměstek Bílek. „A abychom nejednali o něčem, co známe jen z mapy, sedneme 19. června na kola a celou trasu projedeme," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pardubickykraj.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dny sportovišť města Brna otevřou po Vánocích zdarma deset areálů

13:01 Dny sportovišť města Brna otevřou po Vánocích zdarma deset areálů

Nové areály, delší program a mnohem víc rodinné zábavy. Dny sportovišť města Brna se v letošním roce…