Vsetín: Jarmile Šulákové tleskal vestoje plný sál

17. 2. 2017 11:36

Vzpomínkové odpoledne na naši nejznámější zpěvačku lidových písní, národní umělkyni a čestnou občanku města Vsetína, paní Jarmilu Šulákovou, si ve čtvrtek 16. února nenechalo ujít více jak pět stovek přátel, kamarádů z kapel, se kterými po celý život spolupracovala, ale i široká veřejnost.

Vsetín: Jarmile Šulákové tleskal vestoje plný sál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Vzpomínku na královnu valašského folkloru zprostředkovali zpěváci Zdena Straškrabová a Josef Laža, cimbalistka Růžena Děcká, Miroslav Ekart ze souboru Vsacan, za Český rozhlas Ostrava Rudolf Piskala, za cimbálovou muziku Technik Pavel Rokyta a jeho bratr Jan, za Brněnský orchestr lidových nástrojů Milan Zelinka, za Valašské muzeum v přírodě Jindřich Ondruš, paní Drahomíra Hofmanová, dcera akademického malíře Karla Hofmana, který namaloval obraz Jarmily Šulákové, jež dominoval pietnímu místu, hudební publicista Karel Prokeš, za kapelu Fleret Zdeněk Hrachový a také starosta města Vsetína a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Ve svých vzpomínkách se všichni shodli na tom, že Jarmila Šuláková byla nezdolná optimistka, která vždy rozdávala dobrou náladu a radost. Vyzdvihli také její přínos k propagaci valašské kultury v mnoha zemích po celém světě. Inspirací se stala i pro nastupující generaci folkloristů, když začala spolupracovat s folkrockovou skupinou Fleret. Lidovou píseň tak nenásilně dostala i k mladým lidem například na velkých festivalech.

Venku, v prostoru pod zasedací místností radnice, je až do pátku zřízeno pietní místo, kde mohou příchozí zapálit svíčku, položit květiny a tiše zavzpomínat na Valašskou královnu – matku, paní Jarmilu Šulákovou, která zemřela v sobotu 11. února ve věku nedožitých 88 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: V Mošnově vznikne logistické centrum

11:30 Ostrava: V Mošnově vznikne logistické centrum

Záměr vybudovat ve strategické průmyslové zóně Ostrava Mošnov velké multimodální logistické centrum …