ANO: Nečinnost premiéra Bohuslava Sobotky přerůstá v největší krizi v dějinách českého sportu

19. 5. 2017 18:03

Před dvěma týdny došlo k zatčení náměstkyně ministryně školství Simony Kratochvílové kvůli rozdělování dotací pro český fotbal. Před více než týdnem byla v důsledku svých pochybení donucena rezignovat ministryně školství Kateřina Valachová a byla zastavena většina dotačních programů pro celý český sport s výjimkou těch pro českou sportovní reprezentaci.

ANO: Nečinnost premiéra Bohuslava Sobotky přerůstá v největší krizi v dějinách českého sportu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Celý český sport se tak ocitl ve stavu existenčního ohrožení. K zastavení dotačních programů totiž došlo v nejcitlivějším období roku. V dřívějších letech měly sportovní kluby peníze na účtech nejpozději do konce dubna. Nyní jsme už v polovině května a sportovní organizace dosud ani nevědí, zda a kolik peněz dostanou.

Na počátku se problémy týkaly zdánlivě jen fotbalu. Jak se však nyní ukazuje, dopadla aféra na celý český sport. Čelíme ve svých regionech četným dotazům poškozených sportovních klubů a sportující veřejnosti, kteří vyjadřují obavy, jak to bude s další existencí sportovních spolků sdružujících z velké části děti a mládež. Pro ilustraci: tato situace se v celé České republice týká odhadem 150 000 dětí a přibližně stejného množství dospělých organizovaných v 5000 sportovních klubech. Je ohrožen provoz sportovních zařízení, jejich opravy a byly zastaveny též investice do nových veřejných sportovišť. Nemluvíme tady o profesionálních sportovcích, ale o lidech, kteří si jdou po škole nebo po práci zahrát třeba fotbal nebo tenis. Především u mládeže reálně hrozí, že odradíme stovky nadšených trenérů, kteří svůj volný čas věnují právě dětem.

My jako hejtmani šesti krajů a primátoři největších měst České republiky vyzýváme premiéra Sobotku, aby urgentně řešil situaci na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Ta již nyní přerůstá v nejhorší krizi v dějinách českého sportu. Problémy na ministerstvu školství se přímo dotýkají stovek tisíc občanů po celé ČR. Vyzýváme pana premiéra Sobotku, aby tedy se stejným důrazem, jaký věnoval resortu financí, kde ovšem policie nezasahovala, řešil obrovské problémy na ministerstvu školství.

Občané České republiky a česká sportující veřejnost nenesou odpovědnost ani za korupci na ministerstvu školství, ani za místy uměle živenou vládní krizi, kvůli které se zcela zapomíná na řešení jejich reálných problémů.

Jana Vildumetzová, šéfka Asociace krajů, hejtmanka Karlovarského kraje
Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje
Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje
Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje
Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje
Adriana Krnáčová, primátorka Prahy
Tomáš Macura, primátor Ostravy
Petr Vokřál, primátor Brna
Marie Blažková, primátorka Děčína
Jiří Svoboda, primátor Českých Budějovic
Martin Charvát, primátor Pardubic
Marek Hrabáč, primátor Chomutova

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

19:49 Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

„Víte o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jedn…