Andrle (Úsvit-NK): Paradigma řešení migrační krize

15. 2. 2016 16:54

Evropské vládní garnitury v čele s Evropskou komisí se snaží najít recept na zastavení migrační krize. Ovšem 28 vlád a centralizovaná vláda ,,Evropská komise“ se nechovají jednotně, a není se co divit, každá vláda zastává jiný cíl a jiné priority.

Andrle (Úsvit-NK): Paradigma řešení migrační krize
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

Tímto článkem dávám k diskuzi ,,návod“ jak zamezit migrační krizi a zamezit příchodu zejména ekonomických migrantů a radikálních uskupení na naše území.

Jedná se o okamžité řešení v Sírii a navazujících oblastech, zajištění ochrany vnějších a vnitřních hranic.

Okamžité řešení

V rámci mezinárodního společenství zajistit, aby Islámský stát (IS) vymizel z mapy světa   a z mysli lidí. Tj. okamžité nasazení mezinárodních pozemních jednotek a zlikvidování IS jednou pro vždy.

Zajištění nástrojů mezinárodního společenství (např. OSN  peacekeeping), tj. mírové jednotky vynucující mír a dohled na daném území.

Humanitární a okamžitá pomoc mezinárodního společenství (budování míru - peacebuilding). Potravinová, materiální a finanční pomoc na obnovu základních lidských potřeb (jídlo, přístřeší, zdravotnické pomůcky apod.)

Okamžité zrušení sankcí na Sýrii, které ji uvrhly a dále uvrhávají do beznaděje.

Ochrana vnějších a vnitřních hranic

Posílení Frontexu o stovky zaměstnanců tak, aby tato instituce mohla plnit svou úlohu, tj. ochranu vnějších hranic Unie. V současnosti má tato instituce pouze okolo 1500 zaměstnanců a není tedy možné plnohodnotně a funkčně hlídat Unijní hranice.

Plná podpora Řecka (ale i Španělska, Makedonie, Itálie) a to jak materiální, tak finanční která bude zabezpečovat dostatečné zdroje na pokrytí evidence nezvaných migrantů. Není možné, aby migranti nebyli evidováni, lustrováni a aby si zde chodili ze státu do státu bez jakýchkoli omezení.

Výrazné posílení kontroly vnitřních hranic, a to jak formou posílení policie, tak využití moderních technologií pro ochranu hranic (drony, kamery atd.)

Z důvodu zajištění funkčnosti, by zde měla existovat přímá demokracie, a to formou referenda, ze kterého by vládní garnitury měly obratem vycházet a zastávat názor většiny. Vláda zatím rozhoduje o nás, bez nás. Referendum je zakotveno v naší ústavě (hlava I, čl. 6) jako jedno z demokratických principů, a tudíž by mělo být plně respektováno a to s okamžitou platností.

Mgr. Richard Andrle, MBA

Mgr. Richard Andrle Sylor, MBA

  • Úsvit
  • EU je „ekonomickým obrem, ale "politickým trpaslíkem"
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

0:00 Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

Komentář na facebookovém profilu k akci Koncert pro budoucnost